S Litoměřickem si Vlašim poradila

Dva týdny zbývají do startu jarní části Fortuna národní ligy a tým Petra Havlíčka pomalu ladí svou formu na první mistrovské utkání. Další zkouškou pro blanické rytíře bylo utkání s Litoměřickem. Toto utkání Vlašim zvládla a zvítězila hladce 4:1. „Jsem rád, že jsme vyhráli a napravili tak minulou neděli,“ měl radost po utkání trenér Havlíček.

FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM – FK LITOMĚŘICKO 4:1 (2:1)

Statistiky zápasu: 9. a 39. Fotr, 50. Frýdek, 57. Túlio – 21. Kacafírek.

Sestava Vlašimi: 1. poločas: Čtvrtečka – Piško, Štochl, Březina, Tulio – Janda, Cabadaj, Ivanko, Badocha – Dao, Fotr. 2. poločas: Čtvrtečka – Kadlec, Štochl, Piško, Túlio – Plachý, Skopec, Vodháněl, Frýdek, Mareček – Hadaščok.

Domácí hráči vstoupili do zápasu aktivně a svého soupeře nepouštěli do akcí, které by výrazněji ohrozily branku, kterou střežil Čtvrtečka. To Vlašim zlobila daleko více a již v 9. minutě poslal parádní pas do vápna Túlio jehož centr našel Oskara Fotra, který rozvlnil síť. Další střelecký pokus si připravil Dao, ale jeho rána mířila nad branku. I hosté se postupně osmělovali. Valetna zamířil mimo, ale po dalším brejku se podařilo dostat míč do sítě Kacafírkovi a bylo srovnáno.

Domácí si však otěže zápasu převzali zpět do svých rukou a opět diktovali tempo hry. Kacafírek se sice dostal ještě do jedné šance, ale Čtvrtečka tentokrát vyšel z tohoto souboje vítězně. Oproti tomu domácí mohli po chvíli opět slavit. Marco Túlio parádním obloučkem opět našel Oskara Fotra, jenž se zachoval klidně a poslal míč do sítě – 2:1.

Do druhého poločasu doznala vlašimská sestava několika změn, ale obraz hry zůstal stejný. Litoměřicko se převážně bránilo nájezdům Vlašimi a šest minut po startu druhé poloviny utkání se prosadil Christian Frýdek – 3:1. Netrvalo dlouho a zpoza vápna poslal dělovku na branku Hadaščok. Jeho ránu ještě zastavilo břevno, ale míč doklidil do sítě Marco Túlio – 4:1.

Hosté hrozili především po standardních situací, kterých ve druhém poločase měl tým ze severu Čech hned několik. Nejlépe si z rozehrávkou přímého kopu poradil Hanuš, ale jeho pumelice pouze lízla břevno. Svou šanci v závěru zápasu nedokázal proměnit ani domácí Frýdek a skóre se tak nezměnilo.

„Dnešním zápasem jsme dokázali napravit zaváhání z neděle, i když jsme proti sobě měli rozdílné soupeře. Náš výkon byl celkem slušný a s výsledkem jsme spokojeni. Kádr již máme pohromadě a budeme pracovat s tím, co máme aktuálně k dispozici. Kromě Luboše Tusjaka jsou navíc všichni hráči zdravotně v pořádku, což je také pozitivní,“ řekl po utkání trenér Petr Havlíček.