V sobotu vyráží Vlašim do Pardubic

Druholigový kolotoč se po reprezentační přestávce o víkendu opět naplno rozjede a Vlašim v rámci 20. kola zavítá na půdu Pardubic. Ve městě perníků zápas startuje v sobotu dopoledne od 10:15.

Reprezentační přestávka je u konce a k týmu Vlašimi se vrátila i dvojice hráčů – Hugo Jan Bačkovský a Jan Fortelný. Oba reprezentovali Českou republiku v kategorii U20. Fortelný odehrál během dvou utkání celkem 124 minut. Bačkovský odchytal jeden duel. Zbytek vlašimského týmu, který neplnil reprezentační povinnosti se zaměřil na tréninkové jednotky, které naordinoval realizační tým.

Přestávka přišla středočeskému celku vhod. Důvodem bylo postupné uzdravování marodů. Především stoperské dvojice Piško, Štochl. Zatímco Milan Piško byl v tréninkovém procesu již před reprezentační přestávkou, tak Jakub Štochl byl stále na marodce.

Cílem Vlašimi v sobotním utkání bude nechat zapomenout na nevydařený zápas s Táborskem. „Dostali jsme se na příčky, kde vůbec nechceme být a určitě se chceme odrazit výš,“ poznamenal trenér Vlašimi Erich Brabec, kterého pohled na tabulku šťastným nedělá. Zlepšit svou pozici vlašimský tým bude chtít hned v sobotním utkání na půdě Pardubic.

Na podzimním vzájemné měření sil vzpomíná lépe právě Vlašim, která svého soka porazila na svém stadionu 2:0 po brankách Hadaščoka a Plachého. Současné rozpoložení sil v tabulce však napovídá, že v sobotu bude favoritem domácí celek. Ten se aktuálně nachází na šesté příčce s jednatřiceti body. Vlašim má dvaadvacet bodů, které stačí na devátou pozici. Pardubice navíc v letošním ročníku jako jediný tým na svém stadionu ještě neprohrály.