Vlašim na jihu Čech prohrála gólem ze sporné penalty

Táborsko – Vlašim 1:0 (0:0)

Komentář k utkání:

Úvodní minuty duelu příliš vzruchu nenabídly, oba celky hrály hodně opatrně. Vlašim se snažila vycházet ze zajištěné obrany a domácí ne a ne najít ten správný recet na průnik. Když už se domácí dostali do zakončení narazili na připraveného Řeháka.

Největší šanci měl na kopačkách Musiol, jehož pokus Řehák vyrazila  do konce poločasu ještě mířil nepřesně Prošek. První půle skončila šancí Vlašimi. K míči se u tyče tlačil Hadaščok, domácí obrana ho ale z nebezpečné pozice zakončit nenechala. Do kabin šly týmy za stavu 0:0.

Druhý poločas ve svém začátku znovu šance nepřinesl. Na domácí straně nepropálil hradbu těl Nešický, na druhé straně zastavil brejk Vlašimi ofsajd. V 64. minutě se po pěti minutách na hřišti tlačil do šance Vandas. Souboj s gólmanem Řehákem sice vyhrál, jenže k zakončení ho už vlašimská obrana nepustila.

Vyrovnaný zápas spěl do remízového konce, ale jedenáct minut před koncem přišla rána z nebes pro hostující celek. Po hodně sporném zákroku v pokutovém území sudí Ginzel nařídil pokutový kop pro domácí tým. K míči se postavil Zbyněk Musiol a ranou doprostřed nahoru zajistil Táborsku vedení 1:0. Jinak celkem vyrovnaný duel žádnou branku nepřinesl a Táborsko si připsalo možná trochu nezaslouženě tři body.

SESTAVY:
Táborsko: TOMA – NAVRÁTIL, KLUSÁK, ZAVADIL, PROŠEK (59. VANDAS) – ŠANDERA, M. KUČERA, NEŠICKÝ, KOPŘIVA, MRŠIĆ (70. SOUČEK) – MUSIOL (88. LINHART).
Vlašim: ŘEHÁK – MAREČEK (82. DAO), J. ŠTOCHL, BŘEZINA, TUSJAK – JANDA, MIL. KADLEC, CH. FRÝDEK, IVANKO-MACEJ (68. PLACHÝ), SKOPEC – HADAŠČOK.

Branky: 79.min Zbyněk Musiol z pen. ŽK: Jakub Kopřiva – D. Mareček, V. Hadaščok. Rozhodčí: Ginzel – Pospíšil, Novák. Diváci: 876