Výhru nad Poříčím trefil Linhart s Vlasákem

Po posledním nevydařeném utkání na půdě Nového Strašecí si B-tým Vlašimi na domácím stadionu došlápl na Poříčí nad Sázavou. Semínko vítězství zasel v prvním poločase svým gólem Filip Linhart. Ve druhém poločase pak tři body pojistil Dominik Vlasák.

VLAŠIM B – POŘÍČÍ N. SÁZAVOU 2:0 (1:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 36. Linhart, 66. Vlasák. ŽK: Toupal, Vlasák, Lapáček (všichni Vlašim B). Diváci: 125. Rozhodčí: Sandev – Hájek, Pejša.

Sestavy: Vlašim: Štecher – Přitasil (34. Linhart), Toupal, Štětina, Cettl, Vlasák, Lalouček (90. Pešek), Vobecký (62. Filip), Lapáček, Zvára, Zeman (75. Pajk).

Poříčí n. Sázavou: Tlamicha – Vacek, Pohorský J., Balata (75. Baštýř), Bohata (46. Pohorský P.), Rejhon, Trpišovský, Jírů (63. Páv), Jíša, Hašek (86. Peroutka), Havlíček (40. Verner).

Zápas sousedů v tabulce začal oboustranně opatrně bez velkých šancí na obou stranách. Brankáře prověřili jen střely z dálky v podání domácího Vlasáka a hostujícího Jíši. Až v 25. minutě vyslal Vlasák přihrávkou za obranu do šance Laloučka, který střelou podle brankáře Tlamichy poslal míč vedle hostující branky. Hosté se snažili také dostat k domácí brance, ale jejich pokusy končily na pozorné domácí obraně. V 35. minutě došlo k nucenému střídání Přitasila, za kterého na hřiště naskočil Linhart, což se za chvíli ukázalo jako geniální tah zastupujícího trenéra Skiby. Minutu po příchodu nového hráče se do vápna z pravé strany protáhl Cettl, jeho zpětná přihrávka prošla až na hranici velkého vápna, kde se do míče opřel právě Linhart a prostřelil Tlamichu – 1:0. O minutu později mohli vlašimští zvýšit vedení, když Vlasák vyslal do šance Vobeckého, ale jeho střela se otřela o tyč hostující branky.

Vstup do druhého poločasu měli lepší hosté, hned ve 46. minutě se na Štechera řítil sám Trpišovský, ale jeho lob vykopl z branky Lapáček. V 58. minutě po chybě poříčské obrany postupoval na Tlamichu osamocený Lalouček, ale jeho střelu hostující brankář vyrazil. Po hodině hry měli hosté možnost srovnat skóre, když po faulu Cettla v pokutovém území odpískal hlavní rozhodčí penaltu proti domácím. K jejímu zahrání se postavil kapitán hostů Jíša, ale jeho střelu k pravé tyči skvěle vyrazil domácí brankář Štecher. O šest minut později se po chybě obrany řítil na Štechera Bohata, který přeloboval domácího brankáře, ale jeho střela skončila na tyči Štecherovy branky. Z následného brankářova výkopu se k míči dostal Vlasák a tvrdou ranou prostřeli klubko hráčů a i hostujícího Tlamichu. Hosté ještě v závěru zápasu po rohovém kopu trefili břevno domácí branky a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčího mohli radovat domácí ze zisku důležitých tří bodů.

Hodnocení asistenta trenéra Václava Skiby: „Velmi vyrovnané utkání rozhodly naše proměněné šance. První gól vstřelil po chvilce na hřišti Linhart. Když po chybě, jinak výborně chytajícího Štechera,trefili hosté pouze tyč odkryté branky, jsme z protiútoku rozhodli zápas Vlasákem. Zbytek zápasu si už kluci pohlídali a zaslouženě vyhráli.“

K příštímu zápasu zajíždí B-tým v sobotu 19. října v 10:30 na hřiště Komárova.