Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Zápas s Brnem nás mrzí, říká Jan Pavlík

Jedna z letních posil vlašimského týmu se na začátku soutěže usadila v základní sestavě. Jan Pavlík poprvé nahlédl do dospělého fotbalu, kde se otrkal poměrně rychle a ve svém debutu v druhé lize zaznamenal premiérovou branku mezi dospělými. Druhý zápas však přinesl zklamání. “Domácí zápas s Brnem nás mrzí,” podotkl v rozhovoru Pavlík.

Honzo, jaké byly vaše dosavadní kroky v kariéře? Je angažmá v druholigové Vlašimi zatím největším úspěchem?

Asi ano. Od svých deseti let působím v mládeži Sparty, kde jsem prošel všemi kategoriemi, akorát v U19 jsem byl rok na hostování v Bohemians 1905, poté jsem se opět vrátil do Sparty U21. Kde jsem byl dva roky.

Jaká byla vaše cesta pod horu Blaník?

Po konci jarní sezony ve sparťanské juniorce jsem řešil se svým agentem co dál. V juniorce jsem už zůstat nechtěl. Chtěl jsem se posunout do dospělého fotbalu. Když jsem byl na dovolené, tak mi zavolal pan Havlíček s tím, že má o mě zájem. Já souhlasil, i když jsem věděl, že to bude hodně těžké udržet se v kádru Vlašimi.

Vlašim má za sebou dva zápasy, které skončily stejně remízou 2:2….

Tak první kolo v Prostějově jsme vyrovnali až v úplném závěru zápasu, takže můžeme být rádi za bod, i když si myslím, že jsme měli Prostějov porazit. Teď v neděli jsme hráli poprvé doma ve Vlašimi s exligovým Brnem. Po průběhu zápasu jsme měli vyhrát, když jsme vedli 2:0. Bohužel Brno během tří minut vyrovnalo i po mé chybě, kdy jsem fauloval jejich hráče ve vápně. Určitě jsme po dvou zápasech mohli mít víc bodů a mrzí nás hlavně ten domácí zápas, kde měly být tři body.

Ve vašem prvním utkání v dresu Vlašimi jste hned skóroval, jaký to byl pocit? Co na to říkal pokladník?

Měl jsem velkou radost, protože já moc gólů nedávám a už vůbec ne hlavou. Jsem rád, že se mi to povedlo zrovna teď v tak důležité chvíli. Jinak bych chtěl poděkovat klukům, že mě přijali rychle mezi sebe a je to zásluha celého týmu, že se nám v nastavení podařilo vyrovnat. Jo Láďa se hned po zápase smál, že jsem nám vydělal zase nějaké peníze do kasy. 

Čím si vysvětlujete chvilkový kolaps v utkání s Brnem? Z velkého nadšení bylo rázem zklamání…

To bylo a velké, když vedeme v 75. minutě 2:0, tak už si to musíme pohlídat. Bránili jsme se celý zápas, bylo to těžké ještě v tom počasí, když jsme odehráli většinu zápasu bez míče. Určitě je to pro nás velké zklamání a zbytečné ztracené dva body.

Nyní vás čekají České Budějovice, jaký zápas na jihu Čech očekáváte?

Tak já vůbec nevím. S Takovými týmy hraji poprvé v životě a dřív jsem moc 2. ligu nesledoval. Ale tak co jsem koukal, tak tam mají hodně hráčů, co prošli akademii Sparty. Takže si myslím, že to bude kvalitní utkání.

Obrovská vlna veder stěžuje práci i fotbalistům. Jak takové počasí působí na vás?

Je to těžké, ta únava je tam ještě o to větší a déle regeneruje vaše tělo. Ale podmínky jsou pro všechny stejný a my si na to musíme zvyknout, abychom pak v zápase na tom byli kondičně lépe než ostatní týmy.

Působíte v nejmladším týmu soutěže. Jaké jsou podle tebe možnosti týmu? 

Tým máme určitě hodně kvalitní. A jak jsme ukázali doma s Brnem, tak jsme schopni konkurovat nejlepším týmům ve druhé lize.