Vlašim – Benešov 0:1

Vlašim 0 - 1 Benešov
15. 02. 2020 - 10:15

Sobotní přípravný duel odvěkých rivalů Vlašimi a Benešova nabídl divákům celkem zajímavý souboj, kdy více šancí i více ze hry měli domácí hráči, ale výhru slavili nakonec hosté. Díky pokutovému kopu mohl Benešov slavit výhru 1:0. 

Vlašim – Benešov 0:1 (0:1)

Statistiky zápasu: 

Branky: 40. Vrňák (z pen.)

Sestava Vlašimi: I. poločas: Řehák – Šnajdr, Záviška, Vrána, Štochl, Kadlec M., Janda, Broukal, Januška, Průcha, Hun-Sun Park. II. poločas: Řehák – Breda, Broukal, Sváta, Hašek D. – Šnajdr, Blecha, Dias (69. Januška), Svoboda – Diamé, Jakubov.

Domácí Vlašim vstoupila do utkání lépe a dokázala si vypracovat i první šanci. První střelu srazili obránci a následně Januška pálil mimo tři tyče! Gólu dosáhl až Jan Záviška, ale pro ofsajdové postavení branka neplatila. I nadále to byla Vlašim, která měla zápas více pod kontrolou a hýřila nebezpečím. Aktivně si počínal zejména záložník Jiří Januška, který nastřelil tyč a také břevno benešovské branky. Šanci si vytvořil i nově testovaný Hun-Sun Park, ale skóre se neměnilo. Až pět minut před pauzou zahrával Benešov pokutový kop, který Vrňák proměnil – 0:1.

Po změně stran mohla Vlašim vyrovnat! Lucas Dias nastřelil svým obloučkem břevno, totéž dokázal z dorážky Jakubov a druhou dorážku Svobody srazil brankář mimo nebezpečný prostor. Když už se domácí opět dočkali vstřelené branky Jakubovem, sudí opět signalizoval ofsajd domácího celku. Skóre se tak již nezměnilo, když si benešovští svůj hubený náskok v závěru zápasu dokázali pohlídat.