Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim míří po pauze na Baník!

Na již 20. utkání letošního ročníku Fortuna národní ligy se připravují fotbalisté z Vlašimi. V rámci 20. kola je los zavede na hřiště Baníku Ostrava, Zápas dvou celků ze špičky tabulky bude přímým přenosem přenášet i ČT Sport. Zápas startuje ve 13:30 v neděli 2. dubna.

„Baník je v utkání jasný favoritem, ale my tam nejedeme se strachem. Oba celky chtějí vyhrát a uvidíme, terý tým bude mít lepší sportovní formu,“ říká před utkáním odhodlaný trenér Martin Hašek v rozhovoru pro Benešovský deník. Vlašim zatím v jarní části soutěže po třech odehraných kolech nasbírala čtyři body za jednu remízu, jednu porážku a jednu výhru. V posledním utkání doma Vlašim uhrála remízu 1:1 se severočeským Ústím nad Labem. Zápas ovlivnil silný vítr. To však neomlouvá náš vlažný vstup do utkání, kde prvních dvacet minut nebylo z naší strany dobrých. Poté se Ústí povedlo skórovat prakticky z ničeho, když využili naší chybu. Až poté jsme se začali probouzet. Povedlo se nám vyrovnat a herně jsme na tom byli lépe a soupeře tlačili, ale bohužel se nám nepovedlo vstřelit vítězný gól,“ hodnotil poslední zápas před reprezentační přestávkou brankář Filip Nguyen.

Jarní bilance vlašimského soupeře je o něco lepší. Tým vedený trenérem Vlastimilem Petrželou ze tří utkání dokázal hned dvakrát vyhrát. Jednou odešel Baník ze zápasu jako poražený. Posledním zápasem Ostravy bylo slezské derby s Opavou, které svým gólem rozhodl Tomáš Mičola. „Půjde o další těžký zápas. Fortuna národní liga je nevyzpytatelná, ale Vlašim podává trvale velice dobré výkony a drží se nahoře v tabulce. I na podzim doma proti nám zahrála velmi dobře. Musíme se mít maximálně na pozoru a odmakat to stejně jako v Opavě,“ uvedl záložník Ostravy před zápasem.

Reprezentační přestávku si Vlašim vypplnila přípravným utkáním s Táborskem, které prohrála 2:4, ale trenér Hašek byl spokojený. „Šanci dostali hráči, kteří u nás nedostávají tolik prostoru a jednalo se vyrovnané utkání, které mělo šťastnější konec pro Táborsko. Hráči ukázali určitý potenciál a utkání splnilo svůj účel,“ hodnotil Martin Hašek.

Nedělní utkání bude mít zvláštní příchuť jak pro trenéra Petrželu, tak i pro Martina Suse, Petra Bredu a Alexandera Jakubova. Všichni jmenovaní spojili část své kariéry právě s vlašimským klubem.