Vlašim v Počátkách třetí!

Tradiční turnaj v Počátkách mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří v letošním ročníku obsadili konečné třetí místo. V semifinálovém duelu blaničtí rytíři podlehli těsně 2:3 Varnsdorfu a v souboji o třetí příčku porazili Táborsko 2:0.

Semifinále:

FK Varnsdorf – FC Sellier & Bellot Vlašim 3:2 (2:1)

V utkání hraném na 2×30 minut Vlašim dokázala jít díky spolupráci Hadaščoka s Fotrem do vedení. Severočeský celek však díky povedené standardní situaci dokázal vyrovnat a do konce poločasu otočil vývoj skóre. Hosté se snažili ve druhém dějství o vyrovnání, ale místo toho přišla další povedená akce Varnsdorfu. Dvoubrankový rozdíl sice dokázal snížit Kadlec povedeným volejem, ale závěrečný tlak vytoužené vyrovnání nepřinesl.

Statistiky zápasu:

Branky Vlašimi: 8. Fotr, 45. Kadlec.

Sestava Vlašimi: Beník (40. Bačkovský) – Kadlec, Piško, Štochl, Mizerák – Plachý (10. Novotný), Badocha, Skopec (20. Blecha), Kučera – Hadaščok, Fotr.

O 3. místo:

FC MAS Táborsko – FC Sellier & Bellot Vlašim 0:2 (0:0)

Utkání o třetí příčku (hráno 2×35 minut) nabídlo bezbrankovou první půli. Až po změně stran se diváci dočkali prvních branek. Tentokrát nadělovala pouze Vlašim. Nejprve si našel ideální prostor Selemani a pár minut po něm pečetil výhru svého týmu Pavlík.

Branky: 40. Selemani, 53. Pavlík.

Sestava Vlašimi: Bačkovský (30. Le Giang) – Pavlík, Březina, Plechatý, Túlio – Janda, Mareček, Fortelný, Ivanko (55. Novotný) – Selemani, Dao.

„Turnajem pro nás skončilo náročné soustředění v Kácově. Ještě dopoledne před odjezdem do Počátek tým absolvoval trénink. Co nás mrzí je určitě zranění Skopce a Plachého z utkání proti Varnsdorfu, ale jinak jsme se soustředěním spokojeni,“ uvedl v krátkosti pro klubový web asistent trenéra Miloslav Brožek.