Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Anglický týden pokračuje v Blansku

Vložené středeční 18. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY opět nabídne souboj středočeského celku s jihomoravským. Šestá Vlašim totiž vyráží na půdu na jaře neporaženého Blanska, kde je výkop utkání stanoven na 16:30. 

FK Blansko

Jihomoravský celek patří v letošní sezóně mezi nováčky soutěže a zatím se po šestnácti odehraných zápasech pohybuje na jedenácté pozici s odloženým utkáním na Dukle k dobru. Cesta za záchranou je i díky sérii čtyř zápasů bez porážky na dobré cestě. I když odstup od první sestupové pozice je pouhý jeden bod. „Blansko je konkurenceschopný klub, který do druhé ligy patří,“ nechal se slyšet v rozhovoru pro klubový web Tomáš Machálek před startem jarní části soutěže. Záchrana je tedy pro Blansko prioritou.

Jak bylo zmíněno svěřenci trenéra Martina Pulpita jsou na jaře zatím neporaženi s bilancí dvou remíz a dvou výher. „Čeká nás další kvalitní soupeř, který je sice ve spodní polovině tabulky, ale v posledních zápasech pravidelně boduje. Je to organizovaný celek, který je silný ve standardních situacích,“ říká před utkáním trenér Vlašimi Daniel Šmejkal. V posledním duelu Blansko remizovalo na půdě Žižkova 1:1. Jihomoravané neměli dokonce daleko ke třem bodům, ale o ty je připravil pokutový kop ze samého závěru zápasu.

FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašim má na jaře zatím odehráno celkem pět zápasů a v posledních čtyřech nenalezla přemožitele. Série obou celků jsou tedy podobné. Jen Vlašim se může pyšnit lepší bilancí – tři výhry a jedna remíza. „Je pěkné, že jsme udělali sérii tří výher v řadě a vstřelili docela dost branek, ale na druhou stranu jsme i hodně branek inkasovali. Takže nesmíme polevit a pracovat dál, protože nás čeká ještě devět zápasů,“ upozorňuje trenér Šmejkal. „Euforii v kabině krotit nemusíme. Každý hráč tady ví, že druhá liga je vyrovnaná a musíme jít zápas od zápasu. Když vše půjde dobře, tak můžeme být v tabulce vysoko, ale jak říkám musíme za tím jít postupně,“ potvrzuje útočník Marek Červenka aktuální situaci v kabině po sérii tří výher v řadě.

Právě poslední výhru přidala Vlašim v neděli proti druhému týmu tabulky z Líšně, když dvěma góly zazářil právě Marek Červenka. Ovšem hned po utkání Vlašim musela přepnout na další utkání. „Máme vložené kolo a všechno je více našlapané, ale já věřím, že se dobře připravíme na oba nadcházející zápasy v Blansku a s Varnsdorfem,“ uvedl k náročnějšímu týdnu Daniel Šmejkal.

Vzájemná bilance 

Oba celky na sebe poprvé během novodobé historie narazili v jediném mistrovském utkání. Byl jím zápas letošního ročníku F:NL. Vlašim přivítala Blansko na svém stadionu v rámci 6. kola na začátku října. Středočeský celek měl utkání rozehrané na výbornou a po gólech Michala Vrány a Marka Červenky vedl dvacet minut před koncem 2:0. Hosté ovšem dokázali dvěma zásahy skóre vyrovnat a body se nakonec ve Vlašimi dělily.

Utkání 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi týmy FK Blansko a FC Sellier & Bellot Vlašim se odehraje ve středu 14. dubna od 16:30 v areálu stadionu Na Mlýnské. Ze zápasu bude pouze textový online přenos na www.onlajny.com.