Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Antonín Svoboda po utkání se Slavií B

Antonín Svoboda se v nedělním utkání proti rezervě pražské Slavie zapsal mezi střelce, když hlavou zvyšoval na 2:0 pro modro-bílé barvy. „Utkání se nám povedlo a jsem rád, že začínáme sbírat body doma, kde chceme být silní,“ uvedl po utkání útočník Vlašimi. 

Běžela 24. minuta utkání a Vlašim vstřelila díky Tomáši Smejkalovi první branku. Domácí tak byli odměněni za svou aktivitu směrem dopředu a hned se jim hrálo lépe. O deset minut později to bylo dokonce již 3:0. „Myslím, že se nám domácí utkání se Slavií povedlo, tak jak jsme chtěli. Chceme být silní doma a to jsme potvrdili,“ uvedl bezprostředně po utkání dobře naladěný útočník Vlašimi Antonín Svoboda.

Hráč s číslem 27 na dresu se zapojil do druhé gólové akce svého týmu. Za záda brankáře Dvořáka poslal hlavou centrovaný míč z kopaček Tomáše Riga. „Původně jsme si myslel, že to půjde za mě a na míč nedosáhnu, ale nakonec jsem dokázal na míč vyskočit a poslal jej na bránu. Musím se přiznat, že to bylo trochu na slepo, ale brankář šel do protipohybu, takže to vyšlo na jedničku,“ usmíval se při vzpomínce na gólový okamžik z 32. minuty.

Dvacetiletý forvard posílil Vlašim během letního přestupového okna a zatím nasbíral v modrobílém dresu tři branky. „V Karviné jsem nedostával tolik prostoru, kolik jsem očekával a kolik bylo domluveno, proto jsem hledal angažmá, kde bych měl pravidelné herní vytížení. Nakonec jsme se dohodli s Vlašimí a jsem rád, že to tady vyšlo,“ dodal ke svému přesunu pod bájnou horu Blaník Svoboda.

Lehký start však ve Vlašimi nezažíval. Týmu se nedařilo a první výhra přišla až v sedmém utkání. „Bohužel na nás ležela deka. Snažili jsme se ji odstranit a stále se snažíme, ale není to lehké, když se prohrajete šestkrát za sebou,“ uvedl dále v rozhovoru. „Potřebovali bychom také udržet nulu vzadu, což se nám bohužel zatím nedaří,“ dodal.

Nyní čeká profesionální soutěže reprezentační přestávka, ale tu si vlašimští vyplní hned dvěma zápasy. První utkání je na programu ve středu na hřišti Mostu v rámci MOL Cupu. Druhý zápas pan na Antonína Svobodu a spol. čeká v neděli, kdy  hostí na svém stadionu v přípravném utkání reprezentaci do dvaceti let. „Nečeká nás žádné větší volno. Je to pro nás lepší, že budeme mít herní praxi a budeme v tempu,“ řekl na závěr krátkého rozhovoru Antonín Svoboda.