Aktuality

Aktuální informace a oznámení
Vlašimské mládeži cinkaly medaile

Béčko bralo bod, ženy opět vítězně!

V reprezentační přestávce odehráli svůj zápas hráči B-týmu Vlašimi a také vlašimské ženy. Zatímco mužům se na domácí půdě podařilo vybojovat bod po remíze 0:0, tak ženské tým odvezl tři body ze hřiště Borovan. 

B-tým:

Vlašim B – Poděbrady 0:0 

ŽK: Cettl – Novák.

Sestava Vlašimi: Vágner – Blažek (61. Pajk), Toupal (88. Skiba), Sogbo (67. Pešek), Cettl (88. Vobecký), Vlasák, Fialka, Lapáček, Vondrák (59. Psota), Zvára, Habal.

Ženy:

Borovany – Vlašim 2:3 (0:0)

Branky: 52. Hronová, 57. Němcová – 63. (z pen.), 82. a 89. (z pen.) Rosová.

Sestava Vlašimi: Tůmová – Pištěková, Procházková Martina, Dušková, Lupačová, Slavíková, Kňazíková, Rosová, Novotná, Doubravová, Vávrová. Náhradnice: Brzková – Procházková Markéta, Dvořáková, Opavová, Kalvodová.

Zápas na těžkém terénu byl velice útočný a vynikaly v něm především obranné zákroky. Od první minuty byl zápas velice bojovný na obě strany. V prvním poločase měli domácí i hostující fotbalistky několik dobrých příležitostí ke střelení gólu, ovšem do konce prvního poločasu nebyla žádná z těchto šancí využita.

Druhý poločas začal náporem vlašimských fotbalistek, které si vytvořily další šance ke skórování. Tyto šance však opět neproměnily. Domácí hráčky vytěžily z minima maximum a po dvou útočných akcích během pěti minut dvakrát skórovaly. Vlašimské ženy to nezlomilo a dále hráli svůj útočný fotbal. V 74. minutě Dušková rozjela akci a po krásné přihrávce na Martinu Procházkovou, která byla faulovaná ve vápně, se kopala penalta. Na penaltu šla nejzkušenější hráčka Eva Rosová a s přehledem ji proměnila. Po dalších deseti minutách stálého tlaku na domácí obranu Rosová dostala svojí střelou do šibenice Vlašim do remizovaného stavu. Pár minut před koncem vybojovala Vávrová po nešťastném zákroku domácí brankářky, již druhou penaltu. K té se opět postavila Rosová a svou třetí brankou v zápase dostala ženy Vlašimi do vedení, které si udržely do konce zápasu.