Čtvrtá výhra v řadě, Vlašim – Jihlava 1:0

Zajímavý souboj nabídlo pozdní sobotní odpoledne ve Vlašimi, kam zavítala Vysočina Jihlava. Vyrovnaný souboj nakonec přinesl více radosti na domácí stranu, kde čtvrtou výhru v řadě trefil pro vlašimské barvy těsně před koncem prvního poločasu Albert Labík. Domácí tak zůstávají jako jediní v soutěži neporaženi a v tabulce jim patří čtvrté místo!

Vlašim – Jihlava 1:0 (1:0)

Branky: 45. Labík. ŽK: Tonbul, Svoboda. Diváci: 550.
Vlašim: Vágner - , Onije, Kričfaluši, Breda, Heppner - Labík, Nogha - Sanneh (58. Toula), Šubert (67. Janda), Šmiga (90+2. Tavares) – Biegon.
 Jihlava: Soukup – T. Svoboda (87. Křivánek), Vedral, Farka (73. Chytrý), Tonbul – Křehlík (73. Ogiomade), Tureček (87. Tall), Lacko, Fila – Araujo-Wilson, Selnar (73. T. Franěk).

Souboj sousedů v tabulce nabídl ve Vlašimi v úvodu větší aktivitu domácího celku, který se v sedmé minutě mohl dostat i do vedení. Muhammed Sanneh dokázal odcentrovat do prostoru před malým vápnem a najít hlavičkujícího Šmigu, ale ten hlavou našel jen připraveného Soukupa. O pár minut později Sanneh vyhlížel samostatný únik na branku, ale v poslední vteřině mu na hranici vápna odebral míč skluzující obránce.

Hosté o sobě dali vědět ve 14. minutě, kdy si na dlouhý míč počkal Lukáš Fila a dostal se do samostatného úniku na Vágnera. Domácí brankář však neváhal a ihned vystartoval proti svému soupeři a skvělým zákrokem zneškodnil Filovi zakončení.

Postupem času získávali více půdu pod nohama hostující hráči, kterým se dařilo lépe kombinovat, ale přes dobře pracující obranu Vlašimi se nemohli výrazněji prosadit. Své štěstí zkusil Selnar, ale jeho ránu tečovali obránci na roh. Už to vypadalo na bezbrankový první poločas, když ve 45. minutě dostal míč před vápnem Albert Labík a jeho přízemní rána zapadla přesně k tyči – 1:0.

Druhý poločas začali domácí výbornou kombinací, kdy se ke střele uvolnil ve vápně Martin Šubert a měl ve své šanci na kopačce druhý gól, ale přízemní ránu skvěle vytáhl Soukup. Domácí hráče to mohlo mrzet, protože následně nechali dvakrát velký prostor ve svém pokutovém území, ale Araujo-Wilson byl zřejmě svou šancí tak překvapen, že než se vzpamatoval, pohotově jej odzbrojili obránci.

Jihlavští byli aktivní a směrem dopředu jim nešla upřít snaha, ale domácí obrana pracovala dobře a do vyložených šancí soupeře nepustila. Na druhé straně hřiště opět mohla přijít pojistka, kdy excelentní nůžky vystřihl Adam Toula, ale ještě lepší zákrok vytáhl Soukup, který výrazně podržel svůj tým.

Jihlava tak byla až do samého závěru utkání ve hře o body, ale dobře pracující obranu Vlašimi se jí nepodařilo překonat. Naopak s blížícím se koncem zápasu mohl využít okénka v obraně hostů Ladislav Janda, ale jeho lehce tečovaný pokus se mezi tři tyče jen těsně nevešel.

Vlašim tak po konečném hvizdu hlavního rozhodčího mohla slavit se svými fanoušky čtvrtou výhru v řadě a jako jediný tým soutěže zatím zůstává neporažena!