Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Dalším soupeřem Vlašimi bude v sobotu Chrudim!

Devátým kolem bude o nadcházejícím víkendu pokračovat FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA a fotbalisté Vlašimi v něm budou zajíždět na hřiště Chrudimi. Na místním fotbalovém stánku se začne hrát v sobotu od 10:15. 

Do Chrudimi pojedou vlašimští hráči s lepší náladou, protože v posledním utkání dokázali zvítězit nad Vítkovicemi 2:1 a ukončit nelichotivou sérii pěti porážek v řadě. Navíc tým od bájné hory Blaník vystoupal výš i tabulkou. Nedělní tři body jsou pro nás určitě strašně důležité. Co to s námi udělá, ukáže teprve čas. Samozřejmě bychom rádi uspěli i v Chrudimi,“ řekl po vyhraném utkání trenér Daniel Šmejkal. “Výhra pro nás byla určitě hodně důležitá,” potvrzoval nováček v dresu Vlašimi Rostislav Jandera. 

Zatímco Vlašimi se v minulém kole dařilo, tak Chrudim neuspěla. Na favorizovanou Jihlavu nestačila na jejím stadionu a prohrála 2:4. Hostům se podařilo dvakrát vyrovnat a prezentovat se solidním výkonem, ale Jihlava nakonec svého soka dokázala přehrát.  “Jsem na své hráče hrdý, protože odehráli velmi dobré utkání. Byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem a troufám si říci, že jsme měli i více šancí. Minimálně bod jsme si odvézt měli, ne-li tři,” nechal se slyšet na klubovém webu trenér Chrudimi Jaroslav Veselý. 

Postavení týmů v tabulce:

Vzájemné zápasy: 

Bilance vzájemných zápasů mezi Chrudimí a Vlašimí je vyrovnaná. Oba celky na sebe narazily v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY celkem dvakrát, a to v loňském ročníku. První konfrontace na stadionu ve Vlašimi vyzněla pro domácí barvy. Výhru 2:1 zařídili svými góly Hadaščok a Janda. Hosté snižovali po zásahu Vašulína. Jarní odveta v Chrudimi skončila rovněž výhrou domácího celku. I skóre bylo stejné – 2:1. Za Chrudim skórovali Kesner s Rybičkou. Snížení obstaral Mizerák. 

Poslední zápas Chrudimi: 

FC Vysočina Jihlava – MFK Chrudim 4:2 (2:2) 

Branky: 9. Jawo, 31. z pen. Vaculík, 74. Mikuš, 90+3. Klobása – 21. Dostálek, 44. Krčál.

Sestava MFK Chrudim: Mrázek – Krčál, Sulík (67. Řezníček), Vencl, Hlavsa – Janoušek, Sixta – Kesner, Rybička (81. Ujec), Dostálek (72. Froněk) – Vašulín.