Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Kluci v této situaci potřebují hlavně podporu!

Nový trenér Daniel Šmejkal přišel k týmu, který není zrovna v ideálním rozpoložení. Pět porážek v řadě a poslední místo. I přesto všechno je nový lodivod Vlašimi optimistou. “S hráči pracujeme a pevně věřím, že se situace zlepší,” řekl ve svém prvním rozhovoru pro klubový web Daniel Šmejkal. 

První rozhovor po svém příchodu poskytl před tréninkovou jednotkou svého týmu v Kácově. “Podívejte se kolem. Tady jsou dvě pěkná hřiště jsme tu mezi lesy a je tu klid. Přesně tohle jsou super podmínky,” pochvaloval si Daniel Šmejkal vhodné podmínky pro přípravu svého týmu na nadcházející zápasy. “Hlavní stadion ve Vlašimi si dobře pamatuji ještě z dob mého působení v Sokolově. Neradi jsme tam jezdili. Pro nás to byl takový kotlík, kde se nehrálo zrovna snadno. Já věřím, že se nám na to povede navázat a soupeři k nám nebudou jezdit rádi,” pokračoval. 

Příchod nového trenéra Vlašim oznámila přesně před týdnem. “Byl jsem poprvé kontaktován vedením Vlašimi po utkání na Dukle. Následovala schůzka s vedením klubu a v úterý jsem nastoupil,” popsal rychlost svého přesunu pod horu Blaník. “Vlašim znám dobře. Je tu příjemné prostředí s fajn lidmi a po určité době jsem chtěl zase trénovat,” odůvodnil svůj příchod do FC Sellier & Bellot Vlašim, nad kterým dlouho nepřemýšlel. 

Samotné seznámení s týmem a prostředím bylo pro nového trenéra usnadněné reprezentační přestávkou. “Reprezentační přestávka přišla v této situaci určitě vhod. Ono je poměrně nepříjemné přijít v úterý a hned v sobotu hrát zápas. Takhle máme za sebou čtyři dny takového seznamování, pak měli kluci o víkendu volno a teď začíná další práce před mistrovským zápasem,” prozradil průběh prvních dnů nového angažmá bývalý reprezentant. 

A na čem vlastně jeho svěřenci pracují? “Já si myslím, že Vlašim vstoupila do sezóny celkem dobře. Ovšem následovalo utkání v Pardubicích, kde se nepodařilo proměnit penaltu a proti Líšni to výsledkově také nevyšlo. To si myslím na kluky zapůsobilo hlavně psychicky. A právě psychiku musíme zlepšit a chceme, aby kluci zvedli hlavy nahoru. Na každém tréninku pracujeme samozřejmě i na fotbalových věcech a já věřím, že se zvedneme,” burcuje dobře naladěný trenér.

V neděli 8. září skončilo také přestupní období a současná situace velela nejen vedení klubu, ale i novým trenérům zaměřit se ještě na posílení kádru. “Podařilo se nám dotáhnout příchod několika hráčů po dohodě s vedením. Měli jsme samozřejmě v jednání i jiné hráče, ale bohužel ne vše se povedlo. Na druhou stranu si myslím, že mladí hráči, které jsme přivedli budou hladoví po úspěchu a budou pro tým přínosem.” 

Prověřit některé nové tváře bude mít vlašimský stratég již v neděli proti Vítkovicím. O tom, že se jedná o důležitý zápas hovoří celkem jasně pohled na tabulku. “Samozřejmě souhlasím s tím, že utkání je pro nás důležité. Na trénincích již pomalu směřujeme přípravu na neděli. Mohu slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom uspěli,” říká rázně Daniel Šmejkal, který zároveň na utkání zve vlašimské fanoušky: “Určitě potřebujeme podporu fanoušků! Víte ono, když se pět zápasů nevyhraje a nedaří se, tak ti kluci potřebují právě v tento okamžik maximálně povzbudit a já bych byl rád, kdyby přišli fanoušci v hojném počtu a povzbudili nás. My uděláme vše pro to, abychom je potěšili!” dodal na závěr trenér FC Sellier & Bellot Vlašim.