Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal po utkání s Ústím

Vynikající dárek k padesátým narozeninám dostal od svých svěřenců v neděli trenér Vlašimi Daniel Šmejkal. Jeho tým dokázal v prvním domácím utkání nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY doma porazit Ústí nad Labem vysoko 5:2. Jak viděl samotný zápas vlašimský stratég?

Jak se takový zápas hodnotí trenére?

Vyhráli jsem 5:2 v prvním domácím utkání, takže jsem určitě spokojen! Samotný vstup do zápasu byl z naší strany dobrý, ale bohužel poté přišla naše chyba, která vyústila ve vedoucí branku soupeře. Chvilku nám trvalo, než jsme se oklepali, ale pak jsem opět získali tlak. Z toho pramenila červená karta a penalta, kterou jsme dokázali proměnit. Najednou jsme stáli proti deseti, což se zdá jako výhoda, ale hrát do plných není rozhodně nic jednoduchého. Nám se to ale povedlo. Kluci si počínali trpělivě, i když všechno optimální nebylo a nakonec z toho byla výhra 5:2.

Tým nyní čeká reprezentační přestávka. Plánujete nějaké modelové utkání?

Během reprezentační přestávky nemáme naplánovaný žádný modelový ani přípravný zápas. Nemáme tak silný kádr a ti kluci, co jsou méně vytížení, půjdou hrát za béčko. Tento týden potrénujeme, protože letní příprava nebyla vůbec přípravou, takže se zaměříme na tréninkový proces.

Co kádr? Vyhlížíte ještě nějaké posily?

Samozřejmě ještě máme vytipované některé hráče, ale nic domluveného definitivně nemáme. Rádi bychom uvítali hráče do útočné i obranné fáze.

Posledním hráčem, který tým doplnil byl brankář Olivier Vliegen. Jak jste spokojen s jeho příchodem?

Olivier byl trojkou v Liberci a určitě bude rád získávat zkušenosti. Jedná se o mladého brankáře, který by podle mého měl být schopen v případě potřeby týmu pomoci. Od nás určitě dostane šanci v pohárovém utkání a následně uvidíme.