Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Daniel Šmejkal: Určitě se chceme kvalitně připravit na jaro

Poprvé po novém roce předstoupil před své svěřence, které během prvního tréninku bedlivě sledoval. Po úvodním seznamovacím tréninku nyní své svěřence začne chystat na první jarní boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. „Chtěli bychom určitě navázat na loňské umístění. Na přípravu máme dva měsíce,“ předeslal v rozhovoru Daniel Šmejkal.

Jeho tým se sešel k prvnímu tréninku v pátek a hned v sobotu měl odehrát první utkání v Pardubicích, ale zápas byl nakonec zrušen. „Hrát nebudeme ani v týdnu proti Písku a tak se musíme zaměřit na tréninkové jednotky a samozřejmě sehrajeme modelové utkání mezi sebou, abychom simulovali zrušená utkání,“ prozradil trenér Vlašimi Daniel Šmejkal plány na první část přípravy.

Co hráče čeká v další fázi? Naším prvořadým cílem je samozřejmě to, abychom měli všechny hráče zdravotně v pořádku a mohli se kvalitně připravovat. Máme na to dva měsíce a určitě chceme, aby vše bylo dobré po technické i taktické stránce, což by mělo přinést kvalitu do naší hry,“ poodhalil své plány stratég vlašimského celku s tím, že v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže by rád určitě navázal na loňské páté místo. „Samozřejmě si ale uvědomujeme, že sport je ošemetný a stát se může vše, proto musíme být pokorní,“ dodal Šmejkal. 

Na prvním tréninku se objevila i trojice nových hráčů, kteří do týmu přicházejí na zkoušku. „Další příchody nemůžeme vyloučit. Určitě ještě probíhají jednání a my hledáme středního záložníka, křídelníka a útočníka,“ uvedl k posilám vlašimský lodivod, který nevyloučil ani případné odchody z kádru. „Zatím jediným hráčem, který skončil, je Martin Sklenička, který se nyní bude věnovat studiu a hrát bude zřejmě nižší soutěž,“ prozradil dále trenér aktuálně sedmého celku tabulky.

Letošní zimní přestupové okno bude o něco kratší než bývá obvyklé ale v tom Daniel Šmejkal závažnější komplikaci nevidí. Vše se zkrátilo jen o týden, což není zas tolik výrazná změna, ale pro druholigové celky je to komplikace v tom, že vlastně začínáme soutěž až za měsíc a na nějaké případné zranění nemůžeme adekvátně reagovat. Letní přestupní období je na tohle mnohem příjemnější,“ komentoval situaci ohledně přestupů. 

Ještě před zahájením zimní přípravy museli fotbalisté ve volnu plnit zadané individuální plány, který nyní realizační tým Vlašimi vyhodnocuje. Hráče jsme určitým způsobem kontrolovali a vše si budeme vyhodnocovat, ale nikdy s tím nebyl problém a hráči plán plnily bez problémů. Letos to jistě nebude jinak,“ usmíval se dobře naladěný Daniel Šmejkal.