Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Vlašim zahájila zimní přípravu

Zimní přípravu dnes zahájili fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim. První sraz v novém roce měli hráči na stadionu v Kollárově ulici. Následně se tým přesunul do areálu Na Lukách, kde absolvoval první tréninkovou jednotku. V kádru se objevilo i několik nových hráčů.

Prvního tréninku se pod vedením trenérů Daniela Šmejkala, Vasila Boeva a Vladimíra Kouta zúčastnilo celkem dvaadvacet fotbalistů. „Ještě jsme nebyly kompletní. Chyběl nám například Filip Blecha a Ondřej Ruml. Oba hráči jsou na marodce,“ upřesnil trenér Vlašimi Daniel Šmejkal k počtu svých svěřenců na prvním tréninku. Naopak se k týmu připojila trojice testovaných hráčů. Jedná se o Lukáše Veselého, Marka Branického a Nikolase Salašoviče. „Samozřejmě ještě jednáme o případných dalších posilách, ale vše je věcí jednání. Zajímá nás především pozice středního záložníka, křídelníka a útočníka,“ doplnil hlavní trenér Vlašimi. Jediným odchodem je zatím Martin Sklenička. Ještě před prvním tréninkem absolvovali ve čtvrtek všichni hráči testy na koronavirus, které byly negativní.

První trénink se nesl v seznamovacím duchu, ale v následujících dnech již hráče čekají klasické tréninkové jednotky. „Budeme se snažit držet standardních postupů, ale situaci nám částečně komplikují opatření kolem koronaviru, ale pomalu už si na tento model začínáme zvykat a je to pro všechny týmy stejné,“ podotkl trenér Šmejkal k programu jeho svěřenců, kteří měli už o víkendu odehrát přípravné utkání s Pardubicemi a v týdnu s Pískem, ale oba zápasy byly nakonec zrušeny. „Místo zrušených zápasů samozřejmě chceme odehrát modelové utkání mezi sebou a zaměříme se na tréninkové jednotky,“ uvedl lodivod Vlašimi.

Krom zrušených utkání mají hráči na programu samozřejmě další zápasy, kterých bude celkem osm. V současné situaci je možné, že program zápasů dozná ještě změn. Fanoušci by proto měli sledovat webové stránky, kde bude aktuální přehled zápasů a dalších novinek ze zimní přípravy.

Program zimní přípravy:

23. ledna – Chlumec – FC Sellier & Bellot Vlašim (10:30, Chlumec)

30. ledna – FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Vysočina Jihlava (11:00, Na Lukách, Vlašim)

3. února – FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Viktoria Plzeň B (13:00, Na Lukách, Vlašim)

6. února: FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Viktoria Žižkov (11:00, Na Lukách, Vlašim)

13. února: FC Sellier & Bellot Vlašim – FK Dukla Praha (14:00, Na Lukách, Vlašim)

17. února: FK Slavoj Vyšehrad – FC Sellier & Bellot Vlašim (11:00, UMT Praha)

20. února: FC Hradec Králové – FC Sellier & Bellot Vlašim (10:00, Hradec Králové)

28. února: FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim (14:30, Na Lukách, Vlašim)

7. března: start jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY