Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Diskuze trenérů žáků a přípravek

Ve středu 20. března v podvečerních hodinách proběhla v útrobách hlavního stadionu FC Sellier & Bellot Vlašim v Kollárově ulici diskuze na téma Fotbalový trénink.

Diskuze se zúčastnili trenéři okolních klubů přípravek a žáků. Tématem byl fotbalový trénink mládeže a jeho specifika. Diskuzi vedl šéftrenér mládeže Ondřej Jusko a vedoucí trenér přípravek Jiří Petrů. Zodpovězeny byly například otázky rozdílu v tréninkovém procesu dětí a dospělých, tvorba tréninkové jednotky, plánování tréninků v rámci mikrocyklu, mezocyklu atd.

„Po podzimní části, kdy naše přípravky hráli mimo jiné turnaje mladší a starší přípravky v rámci okresu Benešov, jsme od jednotlivých trenérů zjistili potřebu na takovouto diskuzi. Hodně trenérů na této úrovni jsou tátové, kteří neprošli žádnou trenérskou licencí a tudíž nevědí, jestli to co dělají se svými svěřenci, je správné, případně jak dále děti rozvíjet jak po fotbalové tak i po lidské stránce. Jakožto držitel statusu střediska mládeže cítíme povinnost takovéto diskuze pořádat a do budoucna s nimi nadále počítáme. Věřím, že se diskuze líbila, že byli přítomní trenéři spokojeni a že se příště, třeba ještě ve větším počtu, uvidíme zase,“ říká Jiří Petrů, vedoucí trenér přípravek FC Sellier&Bellot Vlašim.

„Účelem této diskuse bylo oboustranné sdílení svých zkušeností z mládežnického fotbalu, společné hledání způsobů jak zefektivnit tréninkový proces, a jak pomoci svým svěřencům efektivněji se rozvíjet v daných činnostech. Ze společné diskuse vzešla spousta zajímavých dotazů, které nás potěšily a zároveň ujistily, že daná problematika účastníky zajímá. V samotném závěru jsme v rámci podmínek našeho klubu nabídli účastníkům možnost zapojit se do tréninkového procesu a sledovat přímo na hřišti tréninkový proces nebo možnost vyprovázení hráčů A týmu v utkáních druhé nejvyšší soutěže F:NL,“ shrnul Ondřej Jusko, šéftrenér mládeže našeho klubu.