Doma opět výhra o tři branky!

Potřetí v novém ročníku druhé nejvyšší soutěže Vlašim před domácí publikem porazila svého soupeře o tři branky. Dnes si družina trenéra Martina Hyského připsala výhru 3:0 na pražskou Viktorií Žižkov.

Vlašim – Žižkov 3:0 (2:0)

Branky: 40. a 76. Višinský, 1. Březina (vlastní).   ŽK: Hošek, Prebsl (oba VLA). Diváci: 615.
Vlašim: Řehák - Prebsl, P. Breda, Hošek, Daniel Kozel (65. Broukal) - Rigo (82. Sváta), Blecha, Křišťan, Višinský (82. Janda) - Zlatohlávek (65. Zinhasovič), Alijagić (77. Červenka).
Žižkov: Soukup - Koželuh, Březina, Gabriel, Muleme - Súkenník, Sixta (80. Žežulka) - Bazal (46. Fawzy), Petrlák (46. Richter), Nabiyev (62. Zeman) - Batioja

Utkání před výbornou diváckou kulisou přineslo první branku ihned po rozehrávce. Domácí vyrazili kupředu a zpoza vápna vyslal nenápadnou střelu Denis Alijagič. Míč však nešťastně tečoval do protipohybu svého brankáře Březina a Vlašim šla do vedení – 1:0. Hosté se snažili rychle reagovat na inkasovanou branku, ale kvůli nepřesnosti v nadějné kombinaci radost svým fanouškům nedopřáli.

Až v desáté minutě se musel blýsknout domácí brankář, když vytěsnil střelu Mulemeho po rohovém kopu. Nebezpečně vyhlížela i akce na jejímž konci byl Bazal, ale jeho rána postrádala patřičnou razanci a správný směr. S postupem času se opět přihlásila o slovo i Vlašim, ale Daniel Kozel svou střelu z dobré pozice poslal vysoko nad branku. Lépe si ve 40. minutě počínal Denis Višinský, který si v prostoru penalty počkal na přihrávku a následně míč uklidil za Soukupa – 2:0.

Viktoriáni reagovali na vývoj utkání dvojitým střídáním před zahájením druhé půle, ale ani to nepomohlo. Domácí si hlídali svůj náskok a hosté byli spíše v roli diváků. Ve 49. minutě hlavičkoval Petr Breda a na míč se ještě snažil dosáhnout Zlatohlávek, ale to se nepovedlo. Po dalším následném rohu zakončoval sám před brankou Alijagič, ale Soukup míč za svá záda nepustil.

Hodně si fanoušky Žižkova společně s jejich oblíbenci ulevili v 63. minutě, kdy Tomáš Zlatohlávek ve skluzu trefil tyč Soukupovi branky! Ani to však nebyl pro pražský tým dostatečný budíček. V 77. minutě zahrávala Viktorka sice rohový kop, ale z něj těžili domácí. Po rychlém přechodu do útoku zakončoval přesně Denis Višinský, který definitivně zlomil odpor hostujícího celku – 3:0. Čtvrtou branku přidal o čtyři minuty později střídající Marek Červenka, ale ta neplatila pro ofsajd.

Hosté přeci jen ve druhém poločase mohli zaznamenat alespoň čestný úspěch, ale proti byl skvělý zákrok brankáře Řeháka a následně i praporek pomezního sudího, který signalizoval ofsajd. Vlašim tak porazila Viktorii Žižkov na domácím hřišti 3:0 a i nadále se drží na špičce tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.