Domácí paráda! Vlašim – Vyškov 5:1

Dvanácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bylo ve Vlašimi ve znamení zápasu mezi domácím týmem a Vyškovem. Aktivně hrající Vlašim si dokázala vytvořit dvoubrankové vedení. Hosté před poločasem snížili, ale ve druhém poločase Vlašim nepřipustila komplikace a nakonec vyhrála vysoko 5:1.

Vlašim – Vyškov 5:1 (2:1)

Branky: 11. Blecha (pen.), 28. Rigo, 51. Blecha, 60. Alijagić, 84. Červenka - 43. SlaměnaŽK: Němeček, Srubek (oba Vyškov). Diváci: 350.
Vlašim: Řehák – Prebsl, Broukal, P. Breda, V. Svoboda - Janda (66. Kozel), Křišťan, Višinský (66. Zinhasović), Blecha (88. Starý), Rigo (79. Červenka) - Alijagić.
Vyškov: Šustr – Fofana, Ilko, Štěpánek (62. Simr), Srubek - Klesa, David Jambor, Slaměna (80. Tousaint), Němeček, O. Vintr (62. Daouda) - Lahodný (62. Dan Jambor).

Vlašim vstoupila do utkání aktivně a sérií tří rohů prověřila pozornost hostující obrany. Ta zatím test ustála, ale ve 12. minutě pronikl do vápna Křišťan a byl faulován. Nařízený pokutový kop proměnil spolehlivý Filip Blecha – 1:0. Domácí se snažili aktivní hrou soupeře držet od své branky a navýšení náskoku měl na kopačce Denis Alijagič, ale ve velké šancí zamířil těsně vedle.

Aktivně hrající Vlašim narušovala rozehrávku jihomoravského celku a málem se to vyplatilo ve 27. minutě, ale míč skončil vedle hostující branky. Netrvalo však dlouho a hrubky v rozehrávce dokázal využít Tomáš Rigo, který zvýšil na 2:0 pro Vlašim. Domácí při dvoubrankovém vedení trochu polevili a hosté se dostali více do hry. Ze všeho pramenil faul a následný přímý kop. Jeho rozehrávku obstaral Patrik Slaměna a krásnou ranou vymetl šibenici domácí branky – 2:1. Do kabin tedy šli domácí pouze s hubeným náskokem.

Úvod druhé půle nabídl opět aktivitu Vlašimi a odměnou byla krásná akce, kterou zakončil přesnou trefou Filip Blecha – 3:1. Dvoubrankové vedení domácí tentokrát neuspalo a dvě obrovské šance měl Denis Alijagič. Proti jeho zápisu do střelecké listiny však byl pokaždé brankář Šustr. Po hodině hry se však dokázal domácí ostrostřelec prosadit – 4:1.

Hosté ani za nepříznivého stavu zbraně nesložili a snažili se hrát aktivně. Klesu však vychytal Řehák. Po chvíli se Vyškov dostal do ještě větší šance, ale domácím pomohla tyčka a následná dorážka mířila vysoko nad branku. Ani třetí gólovka snížením neskončila a proti Fofanovi se blýskl Řehák. V samotném závěru zápasu se dokázal prosadit ještě ranou zpoza malého vápna střídající Marek Červenka a upravil na konečných 5:1.