Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Filip Blecha: Gólů mohlo být víc, ale jsem spokojený

Jedním z tahounů vlašimského týmu v letošním ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je záložník Filip Blecha, který zatím zasáhl do všech dvanácti utkání a dokázal vstřelit sedm branek. „Jedná se zatím o moji neproduktivnější sezónu, takže jsem spokojený,“ uvedl v krátkém rozhovoru vlašimský středopolař, který v posledním utkání pomohl týmu k výhře 5:1 nad Vyškovem.

Filipe, jak by jsi zhodnotil utkání proti Vyškovu?

Myslím, že můžeme být spokojeni. Měli jsme skvělou produktivitu, pět vstřelených branek to jen dokazuje. Pravdou je, že v prvním poločase jsme tam měli po třiceti minutách takové hluché místo, kdy nakonec soupeř dokázal vstřelit kontaktní branku. Na začátku druhého poločasu se nám však podařilo vstřelit dva rychlé góly a zápas si pak dokázali pohlídat. I když soupeř tam měl dvě velké šance na snížení a zdramatizování zápasu, ale naštěstí je neproměnil.

Můžete si tedy oddychnout, že jste dokázali napravit nezdar na hřišti Ústí nad Labem?

Ne jen utkání v Ústí, ale i v zápase s Příbramí doma jsme ztratili dva body. Takže jsme určitě rádi, že jsme dokázali po dvou zápasech vyhrát a potěšit naše fanoušky ziskem tří bodů.

Ty sám jsi zaznamenal v utkání dvě branky. Nebude to novým sestřihem?

Já nejsem moc pověrčivý, ale určitě to tím být může (směje se).

První gól jsi vstřelil z penalty, které zatím kopeš výhradně ty. Věřil jsi si i v sobotu?

Jelikož jsem každou penaltu proměnil, tak jsem si věřil. Ale je pravda, že proti Vyškovu jsme se tam bavili a Alim (Denisem Alijagičem – pozn. red.), že bych mu jí nechal, ale nakonec jsem k tomu šel já a dokázal jí proměnit.

Druhá branka přišla ve druhém poločase…..

Celá akce začala dobrou přihrávkou za obranu, pak jsem si křikl na Křištiho (Jakuba Křišťana – pozn. red.), který míč pustil a já jsem to dokázal krásně uklidit k tyči.

Celkově se ti v sezóně střelecky daří. Ptát se tedy, zda jsi spokojený je asi zbytečné že?

Samozřejmě jsem spokojený. Jedná se zatím o mojí nejproduktivnější sezónu v kariéře. Určitě jsem mohl ještě nějaký gól přidat. Velké šance jsem na to myslím minimálně dvě měl, ale i tak jsem spokojený.

Díky výhře se tým posunul na čtvrté místo tabulky a držíte stále kontakt s čelem…

Je to hlavně díky tomu, že jsme měli fantastický začátek soutěže, kdy jsme dokázali vyhrát čtyři zápasy v řadě a lépe se nám dýchalo. Po první reprezentační přestávce jsme to trochu promarnili a nebýt toho, tak jsme na tom mohli být lépe minimálně o tři body. Momentálně panuje spokojenost, ale myslím, že bychom mohli mířit klidně výš.

Právě reprezentační přestávky vás vždy utlumí. Pokaždé zatím přišla porážka…

Možná to tím bude. Těžko říci. Někteří kluci odjedou na reprezentační srazy a nejsou tu s námi. Ale mají herní praxi a tréninkový rytmus. Takže určitě bych to nesváděl jen na tohle.