Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Domácí premiéra na výbornou

Jarní domácí premiéru mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří na svém stadionu přivítali rezervu pražské Sparty. V duelu, který se hrál za občasného sněžení dokázala domácí Vlašim zvítězit hladce 3:0. 

Vlašim – Sparta B 3:0 (1:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 4. Smejkal, 52. Suchan, 68. Suchan. ŽK: Hejný (mimo hřiště), Halinský, Vala – Kamenović, Kukučka, Gedeon.

Sestavy: Vlašim: Vágner – D. Vala, Vilotić, Halinský, Musil – Solomon (81. Onije), Křišťan, Suchan (81. Šimeček), Smejkal (71. Janda), Rigo – A. Svoboda (74. Biegon).

Sparta B: Heča – Kamenović (46. Okeke), Lehocký (46. R. Horák), Večerka, Kukučka – Jonáš (68. Gedeon), Kaštánek, Schánělec, Váňa (68. Hodouš), Cissé – Goljan (78. O. Novotný).


Domácí Vlašim vlétla do zápasu jako uragán a hned ve 4. minutě našel ideálním pasem Solomon John rozběhnutého Tomáše Smejkala, jenž si sám před Milanem Hečou poradil ideálně a rozvlnil síť za jeho zády – 1:0. Vlašim pokračovala v aktivitě a netrvalo dlouho a přišly i další šance. Aktivní byl především Solomon John, který nejprve vyprášil střelou z úhlu Hečovi rukavice a o pár chvil později měl na noze gól, ale hostující brankář vytáhl excelentní zákrok.

Domácí brankář Vágner se ve velmi chladném počasí musel rozehřívat především své pomocí, ale i přesto mu párkrát zatrnulo. Nedůslednost v defenzivě dala hostům dvě zajímavé situace, které však dokázali vždy vyřešit včas se vracející obránci. Pár minut před odchodem do kabin měl možnost ještě domácí Tomáš Rigo, ale Heča opět udržel naděje Sparty výborným zákrokem.

Druhý poločas na úvod nabídl dvojité střídání v týmu Sparty a efekt byl téměř okamžitý. Okeke sklepl míč na Jonáše, který pronikl do vápna, ale výborný zákrok předvedl i Matyáš Vágner. Netrvalo dlouho a domácí brankář musel opět zasahovat. Zaváhání obrany využil Horák a domácí brankář nadvakrát situaci vyřešil. Nedáš – dostaneš! Sparta neuspěla a slavit mohla Vlašim. Tomáš Rigo nejprve trefil tyč, ale vše dokázal vzápětí napravit přesnou střelou na zadní tyč Jan Suchan – 2:0.

Vlašim dvoubrankové vedení neukolébalo a po rohovém kopu musel dokonce míč z brankové čáry vykopávat jeden z obránců. V 68. minutě však nepomohl hostům nikdo. Zpoza vápna napřáhl ke střele Jan Suchan a povedenou ranou nedal šanci ani natahujícímu se Hečovi – 3:0. Rozdíl tří branek přeci jen domácí uklidnil a do hry se více dostával pražský celek. Nicméně i přes několik slibných šancí dokázali domácí v čele s brankářem Vágnerem udržet čisté konto a připsat si první jarní výhru.