Domácí premiéra nabídla remízu 1:1

První domácí utkání mají za sebou fotbalisté Vlašimi, kteří na svém domácím stadionu přivítali MFK Chrudim. Po výborném vstupu do utkání, kdy se trefil Solomon John, se i ve druhém utkání zrodila pro Vlašim remíza 1:1.

Vlašim – Chrudim 1:1 (1:0)

Branky: 13. John - 75. HufŽK: Labík, Singhateh (oba Vlašim).
Vlašim: Vágner - Heppner (63. Breda), Kričfaluši, Labík, Kulhánek (C) - Onije, Šimeček (69. F. Dostál), Šubert - Solomon (68. Šmiga) - Beran (63. Nogha), Singhateh (88. Biegon).
Chrudim: Floder - Borkovec (82. Kutík), Záviška, Kesner (C), Látal (72. Hájek) - Kosek, Langhamer, Skwarczek, F. Novotný - Huf, Míka.

Domácí Vlašim začala utkání velmi aktivně. Kombinační fotbal dělal Chrudimi veliké problémy a ve 13. minutě inkasovala. Na centr z pravé strany si skvěle naskočil u zadní tyče číhající John Solomon, jenž přesnou hlavičkou rozvlnil síť.

Hosté se okamžitě po obdržené brance vydali neohroženě do útoku, v cestě jim však stál pevný Vágner. Největší šanci měli hosté na vyrovnání po šanci Hufa. Jenže jeho ránu z bezprostřední blízkosti výtečným reflexem vyrazil Vágner mimo branku. Hned po změně stran přebrali iniciativu znovu hosté a Látal i Langhamer prověřili pozornost domácího gólmana přízemními ranami k levé tyči. Daleko blíže vyrovnání byl Kosek, jenž okamžitě po autu napřáhl k táhlé střele, která jen těsně přeletěla nad břevnem.

Hubené vedení Vlašimi mohl pojistit přesně v polovině druhé půle Šimeček, z těžké pozice na hranici malého vápna ale přestřelil. Podobně si vedl i Singhateh, jenž sice pěkně obešel bránícího hráče, ale zakončení namířil příliš vysoko. Okamžitě po následném výkopu zapomněla domácí obranná řada na nabíhajícího Davida Hufa. Ten upláchl naprosto všem a v souboji jeden na jednoho s brankářem Vágnerem věděl naprosto přesně, kam musí zakončit, a vyrovnal na konečných 1:1.

zdroj: fnliga.cz, Štěpán Navrátil