Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Druhá porážka, Olomouc B – Vlašim 1:0

Druhou porážku v letošním ročníku druhé nejvyšší fotbalové soutěže museli přijmout fotbalisté Vlašimi, kteří podlehli těsně 0:1 rezervě Sigmy Olomouc. Jedinou branku vstřelili hráči z Hané v závěru prvního poločasu.

Olomouc B – Vlašim 1:0 (1:0)

Branky: 40. Fiala. ŽK: Toula, Labík, Hyský - trenér (všichni Vlašim).
Olomouc B: Stoppen - J. Spáčil (80. Fabiánek), Bednár, Křišťál, Vepřek (C) - Langer, Israel (64. Hadaš) - Mikulenka (88. Grečmal) - F. Uriča, Fiala, Šíp (65. Moses).
 Vlašim: Vágner - Heppner (75. Pernica), Breda, Labík (75. Šmiga), Sanneh - Lacík (58. Šubert), Musil (86. Badu Dankwah), Kulhánek (C), Toula (75. Biegon), Nogha - Singhateh.

Opatrný vstup do utkání z obou stran ukončil po čtvrthodině hry domácí Langer, který svou střelou prověřil pozornost vlašimského brankáře Vágnera. Domácí tým byl od toho okamžiku aktivnějším týmem a zaměstnával obranu svého soupeře častěji. Nicméně k šancím na ohrožení branky to nevedlo. Snaha nešla upřít ani hostům ze středních Čech, ale k ohrožení Stoppena to také nevedlo.

Už se zdálo že první poločas divákům v Olomouci branku nepřinese, ale ve 40. minutě přišel centr do vápna Vlašimi, kde si ideální pozici našel domácí Jan Fiala a přesnou hlavičkou poslal domácí do vedení – 1:0.

Po změně stran Vlašim přeci jen přidala na obrátkách a po pěti minutách mohlo být vyrovnáno v dobré pozici se ocitl nejlepší střelec týmu Ebrima Singhateh, ale jeho pokus nakonec zamířil pouze do připraveného brankáře.

Domácí se snažili si hlídat svůj hubený náskok, což se jim nakonec málem nepodařilo. V 74. minutě si na zadní tyči počíhal na míč Petr Heppner a ve skluzu trefil tyčku Stoppenovi branky! K dalším šancím se již hosté nedostali a podruhé v sezóně prohráli.