Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Filip Blecha: Jsem rád, že se kluby dohodly a zůstal jsem ve Vlašimi

Jednadvacetiletý záložník Filip Blecha se během letošní zimy stal hráčem Vlašimi. Jeho hostování z Pražských Bohemians se změnilo v přestup. “Mám z toho dobrý pocit a je to pro mě pozitivní krok,” usmíval se dobře naladěný záložník, který se v přípravě objevil i na postu stopera.

Filipe, klub nedávno oznámil, že tvé hostování se mění v přestup. Jak vnímáš tento krok?

Mám z toho určitě dobrý pocit a myslím si, že to je pro mě pozitivní krok. O tom, že bych se mohl stát hráčem Vlašimi jsme se bavili s trenérem již na konci podzimní části. Vše tedy nakonec záleželo na dohodě obou klubů, což se nakonec stalo a já jsem rád, že to dopadlo dobře.

Jak zpětně hodnotíš dosavadní působení ve Vlašimi?

Z mého osobního hlediska jsem s dosavadním působením ve Vlašimi spokojený. V posledním půl roce proběhly změny na trenérském postu a nebylo to určitě jednoduché, ale nakonec si myslím, že i přes všechny obtíže byl poslední půlrok povedený.

Zimní příprava je v plném proudu, Vlašim odehrála i několik zápasů. Jak zatím hodnotíš průběh přípravy? 

V zimní Tipsport lize jsme odehráli dobré zápasy a prezentovali se herně i výsledkově dobře. Poslední zápasy už nebyly herně úplně ideální, ale výsledkově ano. Co se tréninků týče, tak se snažíme pracovat naplno a jsme pozitivně naladění. Mám z toho dobrý pocit a myslím, že jsme se zase posunuli o kus dopředu. Takže doufám, že na jarní část budeme dobře připraveni.

Ty jsi odehrál utkání proti Benešovu na pozici stopera. Jak ti vyhovuje pozice v obraně?

Už jsme tam hrál na podzim při přípravném zápase s Bohemkou. S pozicí stopera tedy zkušenosti mám a můžu tam nastoupit. Samozřejmě mi více vyhovuje moje klasická pozice ve středu zálohy. Stoper je přeci jen trochu jiný a z mého pohledu těžší post.

Jaké jsou tvé další cíle v kariéře. Poohlížíš se po první lize?

Samozřejmě bych se rád posunul do první ligy, ale zatím nic neplánuju a chci se soustředit na práci tady ve Vlašimi.

Komu držíš palce právě v první lize?

Tak samozřejmě nejvíc držím palce Bohemce, kde jsem s fotbalem začal. Přeju jí úspěchy a doufám, že se dostanou na lepší pozici v tabulce.