Aktuality

Aktuální informace a oznámení

Filip Nguyen pro fnliga.cz: Remíza s Ústím je ztráta!

Vlašim prožila senzační podzim, kdy se tým dokázal díky vynikajícím výsledkům vyhoupnout na špičku tabulky, kde se tým drží i nadále. Ovšem v minulém utkání přišlo zaváhání. „Poslední utkání pro nás bylo ztrátou,“ hodnotil zápas proti severočeskému Ústí nad Labem brankář FC Sellier & Bellot Filip Nguyen.

Filipe, vrátíme se k zápasu s Ústím. Jak jej hodnotíte?

Zápas ovlivnil silný vítr. To však neomlouvá náš vlažný vstup do utkání, kde prvních dvacet minut nebylo z naší strany dobrých. Poté se Ústí povedlo skórovat prakticky z ničeho, když využili naší chybu.  Až poté jsme se začali probouzet. Povedlo se nám vyrovnat a herně jsme na tom byli lépe a soupeře tlačili, ale bohužel se nám nepovedlo vstřelit vítězný gól.

Zmínil jste silný vítr, který zápas ovlivnil. Jak znepříjemňoval život vám?

Vítr byl hodně nepříjemný, kazilo to celý zápas. Nejhorší situace pro mě byla při výkopech, proto jsem se snažil rozehrávat s klukama a díky tomu, že Ústí nestíhalo to i šlo.

Moc práce jste během zápasu neměl, navíc byla zima. To je pro brankáře asi nepříjemné že?

Když je zima a jsem bez práce, tak jsou to určitě nejhorší zápasy. Jde jedna střela a brankář musí být připraven. V takových zápasech se ukážou velcí brankáři. Musí se soustředit celý zápas i přes to, že nejsou ve hře. Není to jednoduché.

Jarní bilance je zatím výhra-prohra-remíza. Jak hodnotíte vstup Vlašimi do jarní části soutěže?

Kdybychom doma proti Ústí vyhráli, tak by se to hodnotilo daleko lépe, ale poslední zápas byl pro nás ztrátou. Na druhou stranu na podzim jsme měli mnohem horší začátek, a kam jsme se nakonec vyhoupli. Snad se nám opět podaří najet na vítěznou vlnu.

Nyní vás čeká přestávka. Jaký naplánovali trenéři program, aby vás udrželi v kondici?

Program máme de facto stejný. Trénujeme pořád stejně, ale navíc zde máme přípravný zápas s Táborskem.

Po reprezentační přestávce vás čeká televizní zápas na Baníku. Co od tohoto utkání očekáváte a s čím do zápasu půjdete?

Na zápas se neskutečně těším. Doufám, že bude skvělá atmosféra a přijde hodně lidí. Do zápasu půjdeme s cílem jej vyhrát. Kdyby to tak nebylo, tak tam ani nemusíme jezdit. V případě úspěchu se můžeme bodově dotáhnout na špici. Očekávám kvalitní zápas se skvělou diváckou kulisou.

Podruhé během jara bude Vlašim v televizi, jaké ohlasy jsou po těchto zápasech od vašich blízkých?

Samozřejmě všichni fandili, takže po Olomouci byli trochu zklamaní, proto bych jim to teď v Ostravě chtěl vynahradit třemi body. Kdyby k tomu byla i nula, tak to byla třešnička na dortu.

Více informací o Fortuna národní lize naleznete na www.fnliga.cz!