Č. Budějovice – Vlašim 3:1

Č. Budějovice 3 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
22. 06. 2019 - 11:00TCM Složiště

První přípravné utkání mají za sebou hráči Vlašimi. Tým trenéra Maška vyběhl na trávník proti prvoligovému celku z Českých Budějovic. Ligový nováček nakonec dokázal otočit vývoj zápasu a na gól Jandy odpovědět třemi brankami. Utkání tedy skončilo výhrou Dynama 3:1.

Č. Budějovice – Vlašim 3:1 (0:1)

Branky: 57. Ledecký, 64. Wermke, 89. Mareček – 23. Janda (pen.).

Sestavy: Č. Budějovice: 1. poločas: Křížek – Čolič, Sivok, Talovierov, Kladrubský – Čavoš, Havelka – Šplíchal, Provod, Mršič – Ayong. 2. poločas: Staněk – Řezáč, Novák, Fišl, Tolavierov – Mareček, Javorek – Martan, Táborský, Wermke – Ledecký.

Vlašim: 1. poločas: Řehák – Kadlec, Shabanov, Štochl, Mizerák – Pilík, Skopec, Blecha, Janda, Svoboda – Fotr. 2. poločas: Pecháček – Štětina, Shabanov, Štochl, Sečkář – Pilík, Skopec, Blecha, Plachý – Janda (67. Svoboda), Diame.

Vlašim nerozehrála utkání na půdě ligového nováčka vůbec špatně a do šance se dostal Blecha, ale jeho rána minula branku. Domácí přišli s rychlou odpovědí a Havelka trefil spojnici Řehákovi branky. Právě Dynamo si získalo postupem času mírnou převahu, ale branky se dočkala Vlašim. Ve 23. minutě fauloval Sivok a pokutový kop proměnil Ladislav Janda. Své vedení Vlašim uhájila až do konce poločasu i přes několik nebezpečných šancí Dynama.

Ve druhém poločase se však jihočeský celek dokázal prosadit. První šanci sice Vlašim přestála, ale v 57. minutě se prosadil kanonýr Ledecký a chvíli po něm otočil vývoj utkání svou brankou Wermke. Po ráně Javorka hostující tým zachránila tyč. Branková konstrukce zachránila i domácí po Pilíkově ráně. Místo vyrovnání tedy nakonec přišla ještě jedna branka do sítě Vlašimi. O tu se v samotném závěru postaral Daniel Mareček, který loni ve středočeském klubu působil.