Chrudim – Vlašim 2:1

Chrudim 2 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
11. 05. 2019 - 10:15

Chrudim – Vlašim 2:1 (2:0)

Branky: 5. Kesner, 24. Rybička – 86. Mizerák ŽK: Vašulín, Čáp - Piško, Pavlík, Kadlec. Diváci: 850Rozhodčí: Dubravský – Dresler, Vodrážka.

Chrudim: Mrázek – Řezníček, Vencl, Krčál, Hlavsa – Kesner (C), Sixta – Dostálek (87. Čáp), Rybička, Froněk (41. Langr) – Vašulín (76. Ujec).

Vlašim: Bačkovský – Pavlík, Piško, Červak, Mil. Kadlec – Skopec – Janda (C), Blecha (35. Novotný), Selemani (67. Mizerák) – Fotr, Badocha (74. Dao).

Chrudimští fotbalisté v domácím prostředí přistoupili k důležitému utkání velmi zodpovědně. Již po pěti minutách hry Dostálek využil chyby v hostující hře a usměrnil balon na Ondřeje Kesnera, který z penaltového puntíku mířil po zemi přesně. Aktivní hra Chrudimi pokračovala a Východočeši si vypracovali si další množství šancí. Ovšem skóre se neměnilo. Na druhé straně domácí vylekala možná jen střela Blechy, kterou však ustrážil domácí brankář. Druhá gólová radost přišla tedy opět v táboře domácích. Po pasu Sixty vystřelil Rybička a míč se od tyče odrazil za Bačkovského.

Reagovat na nedobrý vývoj utkání mohl Ladislav Janda, který krásnou akcí navedl míč do středu hřiště a zpoza vápna poslal jedovatou ránu. Ta však o pár centimetrů minula domácí branku. Domácí opět mohli trestat, ale tentokrát zachránila vlašimské hráče tyčka.

Hosté po přestávce směrem do ofenzívy přidali, herní převaha však dlouho nebyla na skóre vyjádřena. Fotr se svou přízemní střelou neuspěl a další závar v domácím vápně snížením také neskončil. Kontaktní branka přišla až po hlavičce Jána Mizeráka čtyři minuty před koncem. V posledních minutách se tak v Chrudimi znovu strhlo drama, hosté se výrazně tlačili do šestnáctky a říkali si o vyrovnání. Vedení ale MFK udržel, porazil celek Vlašimi 2:1.