Dukla – Vlašim 5:1

Dukla 5 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
04. 05. 2024 - 14:00Juliska

Zápas na hřišti pražské Dukly fotbalistům Vlašimi nevyšel. Zápas byl rozhodnutý během úvodního poločasu, kdy pražský celek vstřelil pět branek. Vlašim reagovala brankou Musila.

Dukla Praha – Vlašim 5:1 (5:1)

Branky: 6. Vondrášek, 15. Kozma, 29. a 44. Matějka, 38. Kozel – 35. Musil. ŽK: Vondrášek – Planka, Pikul.

Sestavy: Praha: Rada – Holiš, Vondrášek, D. Hašek – Peterka (C), Douděra (61. Zeronik), J. Hora, Ullman (75. Mešanović) – Kozel (61. J. Jeřábek), Kozma (75. Ludvíček), Matějka (84. Špatenka).

Vlašim: Vágner – Heppner (60. Kurka), Breda, Kareem – Kulhánek, Musil, Onije (36. F. Dostál), Šubert (60. Biegon) – Planka, Vachoušek (36. Osuagwu), Kneifel (36. Pikul).

Domácí celek vstoupil do utkání v roli favorita, kterou potvrdil hned po šesti minutách hry. Na rohový kop si naběhl Topmáš Vondráček a poslal domácí celek do vedení – 1:0. Domácí byli povzbuzeni úvodní trefou a utkání dominovali. Po čtvrt hodině hry se navíc dokázal prosadit Kozma a domácí vedli o dvě branky. Domácí byli na dobré vlně, která je dovedla až ke třetí brance. Ve 29. minutě hry si pro míč došel Lukáš Matějka a bylo to už 3:0.

Středočeský celek odpověděl na domácí smršť ve 35. minutě povedenou akcí. Na jejím konci byl Lukáš Musil a snížil tak náskok lídra tabulky. Hostující lodivod navíc zareagoval na vývoj utkání hned trojitým střídáním. Ovšem ani to hostům nepomohlo a Matyáš Vágner do konce úvodního poločasu lovil míč ze své sítě ještě dvakrát. Nejprve po zakončení Kozla a následně si druhou branku v utkání připsal Lukáš Matějka – 5:1.

Druhý poločas se na Julisce nesl v klidnějším duchu než ten první. Domácí výrazně polevili a šetřili síly. Hosté se snažili, ale jejich šance zůstaly neproměněné. Největší šanci Dukly měl Matějka, ale svou střelou branku minul. Podobně si na druhé straně počínal i Victor Osuagwu. Zápas tak nakonec skončil poločasovým výsledkem 5:1.