Hr. Králové 1 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
24. 06. 2023 - 17:00Jičín

Hradec Králové – Vlašim 1:1 (0:0)

Branky: 41. Kodeš – 89. Šimeček (pen.).

Sestavy: Hradec Králové: Reichl (46. Bajza) – Čech (75. Baloun), Harazim (70. Hlaváč), Horák, Juliš, Kodeš (46. Rada), Klíma, Krejčí (46. Pudhorocký), Kučera, Smrž (60. Leibl), Vašulín (46. Šašinka).

FC Sellier & Bellot Vlašim: I. poločas: Kolář – Janda, Kulhánek, Nogha, Labík – Musil, Onije, Šubert – John, Tavares, Singateh. II. poločas: Vágner – Labík (60. Beránek), Kulhánek, Nogha, Heppner – Musil (70. Franěk), Onije, Šimeček – John (60. Toula), Biegon, Dormond.

Vlašim se snažila být v úvodu utkání aktivní, ale postupem času byla k vidění spíše převaha prvoligového Hradce, který se dostal i do zakončení. Nejprve to zkusil Smrž, ale jeho pokus dokázal eliminovat Kolář. Později se vlašimský brankář ukázal ještě při zákroku proti zakončení Krejčího. Vlašim kontrovala střelou Musila z vápna, ale ani on skóre nezměnil. Na první branku si tak diváci museli počkat do 41. minuty, kdy Petr Kodeš vystřelil zpoza vápna a poslal Votroky do vedení.

Během poločasové přestávky oba celky prostřídaly sestavy a v 52. minutě musel vytáhnout brankář Vágner zákrok proti zakončení Rady. Vlašimští postupem času dokázali svou aktivitou hru vyrovnat. Šanci na vyrovnání měl Adam Toula, ale sám před brankou neuspěl. Následně se podařilo skórovat podruhé v utkání Hradci, ale pro ofsajd branka neplatila. V samotném závěru zápasu Leibl fauloval ve vápně Toulu a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Filip Šimeček a vyrovnal utkání na konečných 1:1.