Hr. Králové 1 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.

Hradec Králové – Vlašim 1:0 (1:0)

Branky: 29. Vlkanova. ŽK: Král, Zbrožek - Blecha, Průcha, Vrána. Diváci: 702.

Hr. Králové: Vízek – Donát, F. Čech, Král (65. Ch. Frýdek), Jukl – Zbrožek – Kateřiňák (46. Samko), J. Rada (61. Soukeník), Urma – Prekop (61. Firbacher), Vlkanova (C) (87. D. Procházka).

Vlašim: Bačkovský – Mil. Kadlec, P. Breda, J. Štochl, D. Hašek – V. Svoboda, Janda (46. Vrána), Záviška (65. Fotr), Blecha – Dias (78. Vedral), Průcha.

Úvod čtvrtečního duelu nenabídl ve svém začátku nikterak strhující podívanou a oba brankáři byli povětšinou bez práce. První velká šance zápasu přišla ve 27. minutě za strany hostujícího celku. Závar před hradeckou brankou chtěl nakonec zakončit Jan Záviška, ale jeho pokusu zabránil v cestě do sítě výtečným zákrokem Vízek. Poté vešlo ve známost staré pořekadlo nedáš – dostaneš. O dvě minuty později totiž dokázal dopravit do sítě odražený míč Adam Vlkanova a domácí vedli – 1:0.

Vlašim mohla do konce poločasu na nepříznivé skóre zareagovat po prudkém centru, který vypadal nadějně, ale nakonec se k míči probojoval jako první jeden z domácích obránců a nebezpečí zneškodnil. Po prvním poločase tedy mohli být šťastnější domácí.

Do druhého poločasu vstoupily oba celky s jednou změnou v sestavě. Vlašim se snažila svou aktivitou dojít za vyrovnáním, ale Záviška o míč v nadějném průniku přišel a Svobodů centr nenalezl nikoho ze spoluhráčů. Úřadovat tak opět mohli favorizovaní domácí. Prekop už pomalu zvedal ruce nad hlavu, ale míč ještě zastavil před brankovou čarou jeden z obránců.

Hradečtí byli ve druhém poločase nebezpečnější. Nejprve však nepřesně střílel Vlkanova a po něm se podobným stylem prezentoval i Firbacher. Vlašim se v závěru snažila o vytvoření tlaku, ale dobře hrající Hradec si své hubené vedení do konečného hvizdu dokázal pohlídat a překazil tak čtyř zápasovou vítěznou sérii středočeského celku.