Jihlava – Vlašim 4:0 (3:0)

Branky: 4. Klíma, 15. Zoubele, 45. Breda, 57. Novotný. Diváci: 100.

Jihlava: Vejmola – Breda, Tlustý (70. Vedral), Tijani, Preisler (80. Dujmović) – Šlein (80. Machuča) – Petr (70. Šefčík), Zoubele (80. Šumský), Šulc (80. Vaculík), Novotný (70. Javůrek) – Klíma (80. Jawo).
Vlašim: Bačkovský -  Pavlík, Shabanov, Štochl (46. Galiazutdinov), Kadlec - Janda, Chevrak, Blecha, Badocha (60. Výborný), Fortelný (38. Plachý) - Dao (46. Novotný).

Předposlední přípravný zápas nedopadl pro fotbalisty Vlašimi výsledkově vůbec dobře  a tým Ericha Brabce poměrně rychle inkasoval. Již ve čtvrté minutě utkání se dostal k hlavičce Klíma a poslal svůj tým do vedení. Ovšem zápas se mohl odehrávat jinak pokud by chvíli před tím Vlašim dokázala proměnit svou velkou šanci. Míč však po střele zamířil jen těsně vedle branky. Jihlava dávala vlašimským barvám lekci z produktivity, když další šanci proměnil Zoubele a Vysočina vedla již 2:0.

S odpovědí se ukázal před jihlavskou svatyní Dao, ale jeho pokus brankou neskončil a hra se stěhovala opět na druhou stranu. Klíma však nepálil také přesně. Jihlava ukazovala v průběhu prvního poločasu i nadále, že je jedním z aspirantů na postup a do konce prvního poločasu přišel ještě třetí zásah do sítě Vlašimi. Tlustého hlavičku Bačkovský dokázal vyrazit, ale na dorážku Petra Bredy byl krátký.

Po změně stran se ke slovu začala častěji dostávat i hostující Vlašim. Nejprve se v šanci ocitl Pavlík a krátce na to zkoušel své štěstí i Janda. Ani jeden z hráčů ve vlašimském dresu však neuspěl a skóre se neměnilo. Změnu tedy obstarali opět domácí. Konkrétně si míč navedl Novotný a svou ranou pod břevno navýšil domácí náskok. Blaničtí rytíři se snažili stále alespoň korigovat skóre, ale Plachého pokus skončil na břevně a brankou neskončila ani jeho další střela. Zápas tedy skončil konečnou výhrou Jihlavy 4:0.

Trenér Erich Brabec po utkání: „Takové utkání se hodnotí velmi těžko. Tři branky jsme v podstatě Jihlavě darovali. Naopak jsme nebyli schopni proměnit své šance, a proto skóre vypadá tak hrozivě. Bylo vidět i to, že Jihlava se právem nachází v přímém boji o postup. Byla jistější a ukázala svou kvalitu. Nám zápas ukázal věci, na které se nyní zaměříme a budeme muset zapracovat na tom, abychom získali zpět svou tvář. Stále se navíc potýkáme s početnou marodkou, ale kluci už se připravují individuálně a postupně se budou zapojovat do tréninkového procesu s týmem.“