Jihlava – Vlašim 5:1

Jihlava 5 - 1 Vlašim
22. 02. 2020 - 11:00

Jihlava – Vlašim 5:1 (2:1)

Góly: 40. a 61. Arroyo, 23. Vaculík,  67. Zoubele z pen., 77. Křišťál – 9. Januška.

Sestavy: Jihlava: Veselý (46. Vejmola) – Křišťál, Diouf (70. Pojezný), Tlustý, (46. Vedral), Javůrek (70. Novotný) – Vaculík, Lacko – Arroyo, Zoubele, Rezek (70. Svoboda) – Klobása (30. Koubek).

Vlašim: Bačkovský (46. Řehák) – Hašek, Štochl (46. Blecha), Broukal, Svoboda – Záviška, Breda, Průcha, Januška (46. Dias) (60. Sváta), Frizoni (46. Kadlec M.) – Diamé (46. Jakubov).

Utkání se hrálo na přírodním pažitu jihlavského stadionu a spokojení mohli být po úvodu utkání hosté. V deváté minutě založili rychlý brejk, který skončil až ve vápně Jihlavy. Nejprve byl pokus Diamého dvakrát zablokován, ale následná dorážka z kopačky Jiřího Janušky znamenala vedení vlašimského celku – 0:1. Branka svěřence Daniela Šmejkala nakopla a jejich brejkové situace vypadaly zajímavě. Až ve 22. minutě přišel penaltový zákrok a Lukáš Vaculík si postavil míč na značku pokutového kopu. Bačkovský výborně jeho pokus k tyči zneškodnil, ale na dorážku byl krátký – 1:1.

Vedení mohl hostujícímu týmu vrátit po zhruba půlhodině hry Jan Záviška, ale jeho pokus zamířil těsně vedle branky. Na druhé straně Bačkovský zneškodnil zakončení Klobásy. Blízko gólu měl David Broukal, který nastřelil břevno a vypadalo to, že první poločas skončí remízou. Pět minut před hvizdem však našel centrovaný míč Arroya a ten otočil vývoj zápasu na jihlavskou stranu – 2:1.

Do druhého poločasu oba celky prostřídaly sestavy a v úvodu byly k vidění pokusy, které výrazněji branku neohrožovaly. Po hodině hry však domácí předvedli výbornou rychlou akci a na jejím konci byl Arroyo, který zvýšil na 3:1. Netrvalo dlouho a přišel další penaltový zákrok vlašimských hráčů. Nařízenou penaltu proměnil Zoubele – 4:1. O vítězi utkání tak bylo rozhodnuto a hra ztratila na zajímavosti. Třináct minut před koncem přidali domácí další branku, když se prosadil Křišťál. Vlašim mohla ještě zkorigovat výsledek, ale Blechu vychytal výtečně brankář Jihlavy.