Jihlava – Vlašim 3:3

Jihlava 3 - 3 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
30. 04. 2021 - 17:00

Jihlava – Vlašim 3:3 (0:0)

Branky: 52. a 70. Patrák, 63. Červ (pen.) - 81. a 88. Firbacher, 80. Jurásek.  ŽK: Křišťál, Červ, Klobása (udělena po skončení duelu) - Breda.

Jihlava: Lancman – Křišťál, T. Vlček, Pojezný, Peřina – Lacko (C), Červ, Shudeiwa (46. Patrák) – Ritter (46. Selnar) – Vedral (71. T. Svoboda), Klobása (71. Ševčík, 90. Štefánek).

Vlašim: Řehák - P. Breda, J. Štochl (C), Broukal, V. Svoboda - Vrána (56. Jurásek), Průcha, Zinhasović (76. Janda), Křišťan - Bassey (67. Ogiomade), Červenka (76. Firbacher).

Do sestavy Vlašimi se po lehkém zranění opět vrátil Petr Průcha s Michalem Vránou a právě tito dva hráči mohli sledovat první šanci svého celku. V sedmé minutě si centr od levé postranní čáry zpracoval Petr Breda. Zpoza velkého vápna však mířil pouze do míst, kde stál připravený jihlavský brankář Lancman. Kdo by i nadále čekal strhující podívanou, musel být zklamán, první poločas více zajímavých příležitostí nenabídl.

Na začátku druhého poločasu domácí celek provedl dvojí střídání a jedno z nich bylo pro další průběh hry zásadní. Do hry se totiž dostal útočník Vojtěch Patrák. A právě on v 52. minutě převzal přihrávku z levé strany, pronikl do vápna a následně přesně zacílil – 1:0. O osm minut později to pro hosty nevypadalo o moc lépe, když Zinhasovič nešťastně fauloval Vedrala a nařízený pokutový kop proměnil Lukáš Červ – 2:0

Dvacet minut před koncem se podruhé v utkání prosadil Vojtěch Patrák, když zužitkoval prodloužení míče Vedralem – 3:0. Domácím se ulevilo a šli naproti jistému vítězství. Ovšem hosté zbraně nesložili. Souhra střídajících hráčů Marvise a Matěje Juráska vyústila v první branku  3:1. Netrvalo dlouho a Lancman lovil míč ze své sítě podruhé. Filip Firbacher pobýval na hrací ploše sotva pět minut, když dostal ideální přihrávku a poté propálil bezmocného brankáře – 3:2.

Z jasného zápasu se tedy nakonec stalo drama. Vlašim vycítila svou šanci a v 88. minutě byl ve vápně Filip Firbacher natolik důrazný, že si dokázal vybojovat míč a následně jej nasměřovat přesně do sítě – 3:3. Oba týmy si tak nakonec připsali do tabulky po jednom bodu.