Klíčany 5 - 1 Vlašim B
24. 08. 2019 - 10:15

KLÍČANY – VLAŠIM B 5:1 (2:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 4. Slánský, 37. Hájek, 47. Kraus, 59. Jeslínek, 63. Kalaš – 75. Vobecký. ŽK: Krimlák – Vlasák. Rozhodčí: Ježek – Hájek, Svoboda. Diváci: 80.

Sestavy: Klíčany: Fiala – Jurčík, Krimlák M., Bureš, Košta, Kraus (60. Minha), Buldra (68. Petříček), Slánský (70. Háša), Hájek (73. Ježek), Jeslínek (66. Krimlák T.), Kalaš.

Vlašim B: Štecher – Toupal (73. Brýl), Zvára, Lapáček, Habal, Štětina (63. FIlip), Cettl, Přitasil (68. Rut), Linhart (70. Lalouček), Vlasák (70. Zeman), Vobecký.

Do zápasu vstoupili vlašimští stejně jako v Hřebči a už ve 3. minutě inkasovali, kdy po špatném vyhození Štechera na obsazeného Cettla se k míči dostal Jeslínek. Ten prostrčil na Slánského, který pohodlně podle brankáře skóroval – 1:0. Hosté mohli vyrovnat, když po křižném pasu Lapáčka střílel Linhart, ale domácí brankář si s jeho střelou poradil. Ve 29. minutě se ke střele dostal opět Linhart po krásné kolmici Vobeckého, jeho tvrdou střelu brankář vyrazil před dobíhajícího Cettla, který ovšem dorážku poslal vedle branky. A tak v 37. přišel další trest, když u postranní čáry otálel s rozehrávkou Štětina, míče se zmocnil domácí Kalaš, přesnou přihrávkou našel Hájka, který prostřelil Štechera – 2:0.

Vstup do druhého poločasu byl stejný jako do poločasu prvního, ve 48. minutě chyboval při rozehrávce Zvára, když namazal míč Jeslínkovi, který přehodil Štecheraa Kraus do prázdné branky zvýšil na 3:0. Netrvalo dlouho a domácí opět skórovali. Tentokrát ztratil zbytečně míč Linhart, Hájek přihrál Jeslínkovi, který obešel Štechera a do prázdné branky pohodlně skóroval – 4:0. V 62. minutě po krásné kombinační akci zvýšil domácí Vošta na 5:0. Hosté nakonec dokázali sedm minut před koncem ještě snížit. Vobecký snížil tvrdou střelou na konečných 5:1. Béčko utrpělo první porážku v krajském přeboru.

Hodnocení trenéra Toupala: „Utkání se mi těžko hodnotí v poli vyrovnaná hra. Ovšem pět hrubých individuálních chyb a stoprocentní využití soupeřem dalo zápasu jasný a pro Klíčany zasloužený výsledek.“

Příští utkání sehraje B-tým v sobotu 31. srpna od 17.00, kdy na hřišti v Kollárově ulici hostíme mužstvo AFK Tuchlovice.