Kosmonosy 3 - 2 Vlašim B
11. 05. 2019 - 17:00

KOSMONOSY – VLAŠIM B 3:2 (2:2)

Statistiky zápasu:

Branky: 9. Valenta, 41. Marek, 94. Plachý (vl.) – 10. Výborný, 25. Karásek (vl.) ŽK: Böhm, Kiceluk, Kubelka – Cettl. Diváci: 60. Rozhodčí: Chládek – Braunšveig, Zuskin.

Sestavy: Kosmonosy: Sýkora – Žižka, Hrdlička, Keszeg, Böhm, Karásek, Marek, Valenta (61. Kiceluk), Žďánský, Král (46. Kubelka), Šulc.

Vlašim B: Šanda – Plachý, Toupal (39. Zvára), Dušek (66. Motyčka), Výborný, Cettl, Rut (81. Skiba), Štochl, Vobecký (70. Matzner), Lapáček, Habal.

Po úvodním vzájemném oťukávání jako první udeřili domácí, když v 8. minutě špatně rozehrál vlašimský brankář Šanda, míče se zmocnil domácí Valenta a s přehledem prostřelil vyběhnuvšího Šandu – 1:0. Domácí se z vedení dlouho neradovali, když se o pár vteřin později k míči po kolmé přihrávce Duška dostal Výborný a lobem přes brankáře vyrovnal na 1:1. Zápas nabídl zajímavou podívanou i v další části. Již ve 13. minutě trefil domácí Marek zblízka tyčku vlašimské branky, o dvě minuty později Výborný prostrčil míč na Plachého, jehož tvrdou střelu domácí obrana srazila na roh. Po pětadvaceti minutách hry zahrál Plachý trestný kop z levé strany, míč posadil přesně na hlavu Vobeckého, který s přispěním domácího obránce Karáska a tyčky uklidil míč do sítě – 1:2. Pět minut před koncem poločasu však domácí vyrovnali, když po kolmici Valenty na Marka druhý jmenovaný podle Šandy vyrovnal – 2:2. Branka ovšem platit neměla, protože domácí hráč si při zpracování evidentně postrčil míč rukou, což bohužel hlavní rozhodčí neviděl.

Druhý poločas začal opět chybou hlavního rozhodčího Chládka, když domácí Hrdlička zahrál v pokutovém území rukou, ale penalta se nepískala. Poté se zápas odehrával spíše ve středu hřiště s množstvím osobních soubojů. Když už se všichni chystali na penaltový rozstřel, přišel v nastaveném čase nákop domácího brankáře před pokutové území vlašimských, kde se ke střele dostal Šulc, jeho prudkou střelu Šanda jen vyrazil do Plachého, od jehož zad se míč odrazil do branky – 3:2. Domácí se radovali z vítězství a vlašimským zbyly pouze oči pro pláč.

Příští zápas sehraje „béčko“ v neděli 19. května od 17.00 na hřišti v KOLLÁROVĚ ulici, kde budeme hostit mužstvo SK Úvaly.