Líšeň – Vlašim 1:3

Líšeň 1 - 3 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
12. 03. 2022 - 14:30Areál SK Líšeň

Líšeň – Vlašim 1:3 (0:1)

Branky: 84. Černín – 21. Suchan, 73. Rigo, 84. Solomon.  ŽK: Zikl, Málek, Otrísal - Rigo, Icha, Suchan.

Líšeň: Veselý – Otrísal, Jeřábek, O. Ševčík (C), Lutonský – Minařík (59. Bednář) – Šumbera, Málek (77. Krška), Matocha (59. Černín), Machalík – Zikl (59. Toutou Mpondo).

Vlašim: Vágner – Hošek, Broukal, P. Breda (C), V. Svoboda – Křišťan (80. Krunert), Icha (46. Zinhasović) – Rigo (90. Kneifel), Jurásek, Suchan (80. Lehoczki) – Zlatohlávek (62. Solomon).

Zajímavý duel o druhé místo v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se hrál na jihu Moravy, kde Líšeň hostila Vlašim. Úvod utkání patřil domácím, kteří zahrozili před Vágnerem. Hostující brankář nejprve musel pro nebezpečný míč vyběhnout, aby zažehnal nebezpečí a následně jej zachránilo dokonce břevno. Hosté se nenechali zastrašit a přispěchali se svým tlakem na soupeře, ale obrana domácích odolala.

Na druhé straně zakončil akci svého týmu po dvaceti minutách hry Zikl, ale proti byl opět připravený Vágner, který mohl o pár chvil později slavit se svými spoluhráči. Ve 21. minutě totiž unikl Tomáš Zlatohlávek obráncům a ve vápně ještě dokázal naservírovat míč na Jana Suchana, který poslal Vlašim do vedení – 0:1. I přes snahu domácích se do přestávky skóre neměnilo a hosté odcházeli do šaten spokojenější.

Po změně stran se dlouhou dobu nic zajímavého nedělo. Domácí reagovali po hodině hry hned trojitým střídáním, ale ani to nevedlo k touženému cíli, kterým bylo vyrovnání. Naopak v 73. minutě zápasu využil skuliny v obraně Líšně Tomáš Rigo a přiblížil hosty k druhému místu – 0:2

Už to vypadalo na klidný závěr zápasu pro Vlašim, ale šest minut před koncem se podařilo domácím využít svého důrazu ve vápně a díky přesnému zakončení Jakuba Černína se líšenští vrátili do zápasu – 1:2. Radost však domácím vydržela opravdu krátce. Prakticky po rozehrávce se dostal k míči John Solomon, který dokázal využít dostatku prostoru a vrátil dvoubrankové vedení na kopačky Vlašimi – 1:3. Vlašim tak dokázala Líšeň porazit a posunout se na druhou příčku tabulky.