Líšeň – Vlašim 0:2

Líšeň 0 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
26. 05. 2020 - 17:00

Líšeň – Vlašim 0:2 (0:1)

Branky: 45+1. (z pen.) a 62. Janda.  ŽK:  Vintr, Hlavica, Vítek - Breda. Rozhodčí: Vojkovský - Mojžíš, Bureš.

Líšeň: Vítek – Jeřábek, Hlavica, O. Ševčík (C), O. Vintr (63. Černín) – Málek (81. Minařík), Kučera, Demeter (63. Matocha), Rolinek – T. Machálek (63. Silný), Zikl (81. Vasiljev).
Vlašim: Řehák – Hašek, Vedral, Broukal, Frizoni (81. Mil. Kadlec) – P. Breda, Blecha, Záviška, Janda (C) (73. V. Svoboda) – Diamé, Dias (86. Januška).

První utkání mají za sebou hráči Vlašimi, kteří nastoupili v úterý po dlouhé přestávce zaviněné pandemií koronaviru na hřišti nováčka z Líšně. První emoce přinesla na hřiště devátá minuta, kdy se domácí dostali do vápna, ale po vzniklém závaru byl nakonec pískán útočný faul. Netrvalo dlouho a dal o sobě poprvé vědět i hostující tým, když se k zakončení dostal Vedral. Jeho pokus však dokázal zneškodnit Vítek. I další šance patřila hostům. Individuálně to zkusil Dias a po jeho střele se Vítek jen ohlédl a byl rád, že míč zamířil mimo.

Následně byla k vidění pasáž zápasu, která přinesla celou řadu nepřesností na obou stranách. Vzrušení pro přítomné přišlo až v závěru poločasu. Do centrovaného míče vložil hlavu Machálek a Řehák předvedl výborný zákrok a míč zastavil. V nastaveném čase zkusila zaútočit Vlašim a vytěžila z toho pokutový kop po faulu na Závišku. Míč si vzal do své moci kapitán Ladislav Janda, který zkušeně proměnil – 0:1

Inkasovaná branka před odchodem do šaten domácí nesložila a naopak na počátku druhé poloviny zápasu líšenští vstoupili aktivně a více na pozoru se musela mít vlašimská obrana. Líšeň se snažila kombinací dostat do brankové šance, ale špatná finální fáze domácí o šanci připravila. Naopak z brejku udeřili hosté. V 62. minutě chyboval Jeřábek a do samostatného úniku se mohl vydat Ladislav Janda, jenž dokázal přehodit Vítka a navýšit vedení svého týmu – 0:2

Líšeň se snažila reagovat hned trojicí střídání. Ovšem ani to nepomohlo. V 65. minutě se v šanci ocitl Jan Záviška, ale jeho pokus Vítek výborně zneškodnil. Na domácího brankáře následně nevyzrál ani Dias a znovu zakončující Záviška. Domácí se tak mohli nadechnout k závěrečnému náporu, kterým chtěli zápas zdramatizovat a popřípadě se pokusit ještě alespoň o vyrovnání. První šance přišla v 76. minutě, ale Matocha minul. Podobně si domácí hráč vedl i pár minut před koncem zápasu. Tři body tak nakonec Vlašim uhájila a zaslouženě si odváží tři body.

Další utkání odehraje Vlašim již v neděli 31. května, kdy na domácím stadionu hostí FK Baník Sokolov.