Luštěnice – Vlašim B 1:2

Luštěnice 1 - 2 Vlašim B
25. 08. 2018 - 17:00

TJ Sokol Luštěnice – FC Sellier & Bellot Vlašim B 1:2 (0:0)

„Vstup do utkání jsme zvládli. Od první minuty jsme Luštěnice přehrávali. Soupeř pouze nakopával míče a po ztrátě se zatáhl do obranného bloku,“ hodnotil utkání trenér vítězného celku Václav Toupal. Vlašim se mohla do vedení dostat již ve 20. minutě. Dušel postupoval sám na brankáře a v okamžiku kličky jej brankář Luštěnic poslal k zemi, ale pokutový kop se nepískal. Hosté tedy trpělivě vyčkávali na své další šance. K jejich smůle se však do vedení mohl dostal soupeř. Odpískaný pokutový kop však domácí zahodili.

„Druhý poločas jsme hru ještě víc zrychlili a vytvářeli jsme si z našeho tlaku více příležitostí,“ pochvaloval si Toupal zlepšení výkonu svých svěřenců ve druhé polovině utkání, kdy přišly na řadu i branky. Nejprve si na odražený míč počíhal Lubomír Ivanko-Macej a krátce na to si na centr Matznera počíhal Josef Dušek a Vlašim vedla v poklidu 2:0. Domácím se však díky zaváhání Vlašimi povedlo snížit a poslední minuty zápasu se proměnily v drama. „Až když jsme přežili v poslední minutě střelu, která těsně minula branku, mohli jsme slavit zasloužené vítězství,“ dodal k zápasu Václav Toupal.