Mělník – Vlaším B 4:5 (p)

Mělník 4 - 5 (p) Vlašim B
22. 09. 2018 - 16:30

FK Pšovka Mělník – FC Sellier & Bellot Vlašim „B“ 4:4 (2:2) na pen. 3:4

Branky Vlašimi: 2x Ivanko.-Macej, Dušek z pen., Motyčka, rozhodující penalta Ivanko-Macej.

Sestava Vlašimi: Beník – Skiba, Lapáček, Habal, Mizerák, Filip, Cettl, Badocha, Ivanko-Macej, Dušek, Motyčka. Střídali: Zvára, Macháček

Zápas nezačal pro vlašimské moc dobře, když už ve 4. minutě ztratil Mizerák ve středu pole míč, který Šimandl odcentroval do vápna a zcela osamocený Šmíd v pohodě dopravil míč do sítě – 1:0. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale kombinace Mizerák – Ivanko – Badocha skončila střelou těsně vedle. Neujala se ani hlavička Badochy po centru Mizeráka a ani hlavička Motyčky, která skončila vedle domácí branky. A tak přišel trest na druhé straně, když po hrubé chybě Mizeráka v rozehrávce přišel centr před vlašimskou branku, kde byl opět nehlídaný Šmíd a do prázdné branky zvýšil na 2:0.

Po dvaceti minutách hry Mizerák svoji chybu napravil, když neohroženě vnikl do vápna, dal si míč podle brankáře, který ho stáhl rukama a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Dušek – 2 :1. Ve 40. minutě se před pokutovým územím skvěle uvolnil Motyčka, prostrčil míč mezi stopery na nabíhajícho Ivanka, který podle brankáře vyrovnal na 2:2.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, když v 50. minutě chyboval Lapáček, Šmíd postupoval na Beníka a Lapáček ve snaze mu míč vypíchnout domácího hráče fauloval a následnou penaltu proměnil Pokorný – 3:2. V 72. minutě vlašimští ztratili míč na polovině domácích a rychlý protiútok zakončil Pokorný – 4:2. Hosté se ale nevzdali a o minutu později snížili, když Motyčka přihrál pod sebe na Ivanka, který tvrdou ranou nedal Šteinerovi šanci – 4:3.

Vlašimští poté přitlačili domácí před jejich branku a jejich snaha o vyrovnání se vyplatila, když Motyčka v 86. minutě tvrdou ranou pod břevno srovnal skóre na 4:4 a tak utkání musel rozhodnout až penaltový rozstřel, který vlašimští zvládli a vezou si domů druhý bod. Za Vlašim penalty proměnili Cettl, Badocha, Mizerák, Ivanko a nedal Dušek.