Příbram – Vlašim 0:3

Příbram 0 - 3 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
29. 04. 2023 - 17:00STADION NA LITAVCE

PŘÍBRAM – VLAŠIM 0:3 (0:2)

Branky: 16. Smejkal, 34. Suchan, 83. Musil. ŽK: Čejka, Švestka - Halinský, Křišťan.

Příbram: Melichar – Stropek, Fišl, Youssef (46. Anih), Čejka – Mašek (86. Antwi), Langhamer (78. Šimáček), Petrák (86. Švestka), Zeronik, Vokřínek (86. Jahić) - Wágner.

Vlašim: Vágner - Vala, Halinský, Nogha, Heppner (60. Musil) - John (86. Janda), Křišťan (86. Vilotić), Suchan, Rigo (60. Onije), Horský - Smejkal (72. A. Svoboda).

Poslední dubnová sobota byla pro vlašimské fotbalisty ve znamení utkání na hřišti týmu FK Viagem Příbram. Tedy týmu, který se netajil postupovými ambicemi. Vlašim se však ničeho nebála a v úvodu utkání vystřelil nebezpečně Tomáš Rigo, ale Melichar byl připraven. Hosté  byli za svou počáteční aktivitu přece jen odměněni. V 16. minutě využil nepřesné rozehrávky rozběhnutý Tomáš Smejkal a svou střelou překonal brankáře – 0:1

Gól Vlašimi dodal sebevědomí a Příbram nebyla směrem dopředu vůbec nebezpečná. To hosté se mohli radovat po krásném a na milimetr přesném centru Horského na Riga. Zakončení vlašimského hráče však zamířilo těsně vedle branky! Další šanci měl Suchan, ale trefil po Johnově přihrávce pouze obránce. Mrzet to však hráče v modrém nemuselo. Ve 34. minutě rychlý brejk zakončil parádní střelou právě Jan Suchan a Vlašim vedla o dvě branky – 0:2.

Zmar domácího celku mohl dokonat ještě před odchodem do kabin Smejkal, ale branku z malého vápna minul. Další gól měl na noze o chvíli později Filip Horský, který po centru  Heppnera trestuhodně přestřelil! V závěru poločasu se do první vyložené šance přeci jen dostali domácí, ale Mašek si vylámal zuby na výborném Vágnerovi.

V druhém poločase se dal očekávat tlak domácích a snaha o snížení a následné vyrovnání. Blízko ke kontaktní brance měl hned v jeho úvodu Tomáš Wágner, ale proti jeho střele zasáhl výborně vlašimský brankář. Vlašim odpověděla střelou Suchana, která zamířila nad. I v další šanci měl prsty aktuálně nejlepší střelec soutěže, ale brankář Melichar držel svůj tým stále ve hře o body.

Postupem času měli obránci Vlašimi víc práce. Nejprve museli hasit závar na malém vápně razantním odkopem a poté museli trochu riskantně odebrat míč pronikajícímu Anihovi. Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí měl jasno. Na druhé straně mohl definitivně uklidnit Vlašim Horský, ale i podruhé v utkání branku ve velké šanci minul. Deset minut před koncem musel krotit nebezpečné zakončení hostující Vágner. I domácí mohli děkovat svému brankáři, když zlikvidoval nebezpečí z kopaček Johna.

Domácí však přeci jen kapitulovali potřetí. Poté co vrhli většinu svých sil do útoku, si s míčem před jejich vápnem pohrál střídající Lukáš Musil, došel s ním až do výhodné pozice pro střelu a s pomocí tyče definitivně rozhodl o exportu tří bodů pod horu Blaník – 0:3.