Prostějov – Vlašim 3:5

Prostějov 3 - 5 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
03. 04. 2021 - 16:30

Prostějov – Vlašim 3:5 (2:2)

Branky: 9. a 21. Zlatohlávek, 88. Bala - 38. a 86. Janda, 12. Průcha, 72. Bassey, 83. Zinhasović. ŽK: Koudelka - Průcha, Ruml.

Prostějov: Mucha – Machynek (78. Langer), Bala, Sus (C), Stříž (78. Sečkář) – Matoušek, Kopřiva, Spáčil, Jurásek (64. Zapletal) – Zlatohlávek (39. Píchal), Koudelka.

Vlašim: Markovič – Broukal, J. Štochl, P. Breda – Blecha, Průcha, Zinhasović, Janda (C) – Jurásek (63. Ruml) – Červenka (88. Firbacher), Bassey (90. Zukal).

Domácí tým se hned v úvodu zápasu snažil potvrdit svou skvělou formu, ale se střeleckým pokusem Machynka si poradil pozorný Jakub Markovič. O pár minut později se osmělila i Vlašim, ale Blechova rána po přímém kopu zamířila vedle branky. Netrvalo dlouho a opět bylo rušno před hostující brankou. V první šanci domácí Tomáš Zlatohlávek ještě minul, ale v 9. minutě se již nemýlil a poslal svůj tým do vedení  1:0. Radost však domácím hráčům dlouho nevydržela, když se hlavou a s pomocí tyče prosadil Petr Průcha – 1:1

Oba celky se snažily hrát aktivně a k vidění bylo několik zajímavých akcí na obou stranách. Nicméně byli to domácí, kteří se dostali zpět do vedení. Opět u toho byl Tomáš Zlatohlávek, který dostal prostor pro přesné zakončení – 2:1. Vlašim se snažila opět o bleskovou odpověď, ale střela Ladislava Jandy se mezi tři tyče nevešla. Domácí měli jasný cíl, kterým bylo nepouštět hostující Vlašim do šancí. Do 38. minuty se to dařilo, ale poté dokázal přesnou střelou vyrovnat Ladislav Janda – 2:2. Fotbalově jistě zajímavý první poločas tak skončil nerozhodně.

Krátce po změně stran se řítil do šance domácí Matoušek a dostal dokonce míč do sítě, ale pro předchozí nedovolený zákrok branka týmu z Hané neplatila. Prostějov byl v úvodu druhého poločasu aktivnějším celkem, ale síť rozvlnil Koudelka ze špatné strany. Úspěšný nebyl ani Matoušek, který míč napálil nad branku.

Po neproměněných šancích přišel trest. Fortune Bassey si pohrál s míčem na hranici vápna a nakonec svou střelou dokázal prostřelit Muchu – 2:3. Prostějov se nechtěl s neúspěchem smířit a své síly vrhl do útoku, kde se však výběru trenéra Šustra nedařilo. Naopak v samém závěru zápasu udeřila opět Vlašim. Nejprve doklepl míč do sítě Nedžad Zinhasovič a krátce po něm si míč srazil po pokusu Ladislava Jandy do vlastní sítě Sečkář – 2:5. Porážku svého celku ještě dokázal korigovat domácí Roman Bala, ale exportu tří bodů do Vlašimi jeho branka již nezabránila – 3:5. Vlašim tak dokázala bodovat ve třetím utkání v řadě.