Prostějov – Vlašim 0:4

Prostějov 0 - 4 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
08. 04. 2023 - 16:30STADION ZA MÍSTNÍM NÁDRAŽÍM

Prostějov – Vlašim 0:4 (0:1)

Branky: 13. Horský, 58. A. Svoboda, 69. Suchan, 88. Bialek (vla.). ŽK: Bialek - Horský.

Prostějov: Vejmola – Kulig, Bolf (46. Blahuta), Schaffartzik (C) (46. Vlachovský), Gouamene, Rolinek (46. Chvěja), Gábriš, Bartolomeu, Malec (46. Bialek), M. Mach (70. Moučka), Koudelka.

Vlašim: Vágner - Vala (78. Janda), Vilotič, Halinský, Horský - Smejkal (70. John), Onije, Křišťan, Suchan (85. Nogha), Rigo - Svoboda (78. Biegon).

Vlašim vstoupila do utkání aktivněji a měla více ze hry. Úvodní desetiminutovku zakončil nepřesnou střelou Jan Suchan, ale mrzet ho to nemuselo. Ve 13. minutě zápasu se dostal k míči před obráncem Filip Horský a díky své rychlosti a přesnosti dokázal míč uklidit do sítě – 0:1. Blaničtí rytíři si i nadále počínali aktivně, ale zatrnulo jim po závaru ve vápně, kdy domácí nedokázali být dostatečně důrazní a odražený míč nakonec nedokázali dostat do sítě.

To bylo na dlouhou dobu jediné nebezpečí ze strany domácích. Vlašim zahrozil po další akci, kdy si míč přebral Rigo, ale jeho pokus byl nepřesný. Dobrý výkon hostů mohl korunovat druhým gólem Suchan, ale jeho střelu zblokoval obránce. Odražený míč následně jeden z hráčů Vlašimi napálil do tyče! Právě branková konstrukce zachránila domácí tým i šest minut před koncem poločasu po střele Horského. Vlašim tak opanovala první poločas a šla do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po změně stran byl obrázek hry stejný. Domácí sice kopali dva rohové kopy, ale ohrožení Vágnerovi branky se nekonalo. To Vlašim dokázala v 58. minutě dostat míč do vápna, kde byl zcela volný Antonín Svoboda a zvýšil vedení svého celku – 0:2. Domácí odpor se tím definitivně zlomil a středočeský celek na hřišti jasně dominoval.

Další gól měl na noze Tomáš Rigo, ale proti byl brankář Vejmola, který podržel svůj tým výborným zákrokem. Druhý gól v utkání mohl přidat i s chutí hrající Suchan, ale Prostějov opět podržel fantastickým zákrokem Vejmola. Právě on byl i na konci další akce, která neznamenala třetí branku Vlašimi.

Míč se povedlo hostům do sítě dostat až po čtvrté šanci. Ve vápně si zpracoval míč Jan Suchan a tentokrát nedal brankáři domácích šanci – 0:3. Třetí gól definitivně rozhodl celé utkání. Ovšem i ve zbytku zápasu se bylo na co dívat. Hosté i nadále hráli aktivně a v samém závěru přidali čtvrtý gól. Po levé straně hřiště pláchl Denis Halinský, který centroval do vápna, kde si míč nešťastně srazil do branky Bialek – 0:4. Svěřenci trenéra Martina Hyského vyhráli počtvrté v řadě a jasně potvrzují, že mají aktuálně nejlepší formu v celé soutěži!