Prostějov 0 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
12. 08. 2023 - 10:30HFK Olomouc, Staškova

Prostějov – Vlašim 0:1 (0:1)

Branky: 15. Singhateh. ŽK: Habusta,  P. Jaroň - Šmiga.

Prostějov: Vejmola - Elbel, P. Jaroň (86. Gábriš), Bolf (78. Slaměna), Macháček (61. Silný) - Schaffartzik (C), Habusta (78. Bartoš) - Zapletal - Bartolomeu, Malec, Moučka (61. Koudelka).

Vlašim: Vágner - Labík, Kričfaluši, Breda, Heppner (78. Biegon) - Onije, Šubert (66. Toula) - Šmiga (90. F. Dostál), Beran (46. Šimeček), Nogha - Singhateh.

Po čtyřech remízách se fotbalisté Vlašimi zamířili k dalšímu venkovnímu utkání. Tentokrát se jim do cesty postavil Prostějov. Právě domácí byli v úvodu utkání aktivnější, ale ze svého pobytu na útočné polovině nedokázali vytěžit ohrožení branky Matyáše Vágnera. To hosté se s ničím nepárali a z první šance udeřili. Po čtvrt hodině hry prostrčil míč šikovně Beran přesně do míst, kam si nabíhal Ebrima Singhateh a ten následně dokázal překonat Vejmolu – 0:1.

Po vstřelené brance si vzali režii zápasu do své moci právě hostující fotbalisté, ale ze své převahy nedokázali vytěžit navýšení skóre a ani žádnou další vyloženou šanci. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro středočeský celek.

Po změně stran se domácí vrhli do útoku a dokázali zaměstnávat obranu Vlašimi, ale k ohrožení branky to nevedlo. Naopak Vlašim postupně opět převzala utkání pod svou kontrolu. Festivalu šancí se však diváci na stadionu v Holicích nedočkali ani ve druhém poločase.

Až v 71. minutě zahrozil Šimeček, ale ani on a dorážející spoluhráč proti Vejmolovi neuspěli. Ve zbytku utkání si hosté své vedení zkušeně pohlídali a zaslouženě mohli slavit premiérovou výhru v letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže.