Slavia B – Vlašim 1:1

Slavia B 1 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
19. 04. 2023 - 17:00SPORTOVNÍ AREÁL NA CHVALECH

Slavia B – Vlašim 1:1 (0:0)

Branky: 86. Šubert - 52. Solomon. ŽK: Bořil - Vilotić, Biegon, Svoboda, Smejkal, Šimeček, Kolář.

Slavia B: Stejskal - Konečný, Kričfaluši, Labík (77. A. Pudil), Bořil (C), Hošek (77. M. Pudil) - Planka (61. Beran), Hronek, Šubert, Ewerton (61. Kopáček) - Tecl (61. Singhateh)

Vlašim: Kolář – Vala, Vilotić (65. Kulhánek), Nogha, Heppner (89. Janda) – Solomon (89. Šimeček), Křišťan, Suchan, Onije, Smejkal – Biegon (77. A. Svoboda). [/gdlr_stunning_t]

Vlašim vstoupila do utkání s posledním béčkem Slavie s několika změnami v sestavě. Premiéru si v ligovém utkání v základní sestavě odbyl brankář Marek Kolář, který čelil v posílené sestavě Slavie například Stanislavu Teclovi. Ovšem první nebezpečí obstarala pro vlašimskou branku jiná posila z A-týmu – Ewerton. Brazilský fotbalista si ale ve finále vylámal zuby právě na Kolářovi.

Vlašim zahrozila výrazněji poprvé po dvaceti minutách hry. Centrovaný míč přeletěl brankáře Stejskala, ale ten se ještě stačil na poslední chvíli vrátit a na brankové čáře míč zastavit. Blízko ke gólu měl i Chisom Onije, který dostal míč za vápnem a povedenou ranou orazítkoval břevno. Brankovou konstrukci na druhé straně trefil i domácí Hronek. Gólů se tedy diváci v prvním poločase nedočkali a do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhou polovinu zápasu odstartovali lépe hosté z Vlašimi, kteří se dostali v 52. minutě do vedení. Suchanův centr propadl na kopačky Solomona Johna, který poslal míč do sítě – 0:1. Slavia odpověděla šancí Hronka, který v minulosti působil ve Vlašimi, ale proti jeho střele zasáhl Kolář. Slávisté se nakonec dočkali po hodině hry gólu, ale pro ofsajd branka nemohla platit.

Vlašim si v dalším průběhu zápasu své vedení celkem s přehledem kontrolovala a s blížícím se koncem vrhli domácí více sil do útoku a nakonec se to vyplatilo. Už to vypadalo, že hosté centr odvrátí, ale míče se před vápnem zmocnil ještě Martin Šubert a svou střelu umístil přesně – 1:1. Závěr zápasu již žádnou šanci nepřinesl a oba celky se rozešly smírně.