Sokolov – Vlašim 2:0

Sokolov 2 - 0 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
20. 04. 2019 - 10:15

Sokolov – Vlašim 2:0 (2:0)

Branky: 17. O. Ševčík, 23. Glaser.  ŽK: Vávra - Dao, Badocha, Piško. Rozhodčí: Lerch - Koval, Melichar. 

Sokolov: Jakub Dvořák I. – Mejdr, A. Čihák, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C) (60. Liener), Machek – Štípek (77. Ruml), Hlavatý, Dan. Novák (59. Beránek) – Vávra.  
Vlašim: Řehák – Piško (46. Kučera), Mil. Kadlec, Blecha, Mizerák – Janda (C), Badocha, Novotný (75. Pavlík), Skopec – Selemani, Dao (46. Fotr).   

Úvod sobotního utkání nabídl ne zrovna strhující podívanou. Oba celky se opatrně oťukávali a rychleji se do tempa dostal domácí Baník, který si v 17. minutě vybojoval přímý kop v blízkosti vápna Vlašimi a následný centr nakonec propadl před volného Ševčíka, který jej uklidil do sítě. Než se Vlašim stačila nadechnout přišel druhý úder, když se prosadil Glaser.

Do konce prvního poločasu si Sokolov v poklidu hlídal svůj dvoubrankový náskok a hostující tým se nemohl dostat do nebezpečnější akce, která by znamenala změnu skóre. 

Po změně stran udělal trenér Brabec dvě změny v sestavě a na hře to bylo hned znát. Vlašim ve druhém poločase dokázala soupeře zmáčknout a Sokolov se musel bránit sérii rohových kopů.

Z nich se hostům nezadařilo, ale po chvíli se za obranou ocitl Oskar Fotr, který mohl snížit, ale vynikající Dvořák jej vychytal. I nadále Vlašim udávala tempo hry, ale protlačit míč do sítě se nepodařilo a tak odjížděl výběr Ericha Brabce ze Sokolova s prázdnou.