Táborsko – Vlašim 2:1

Táborsko 2 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
08. 08. 2021 - 17:00Hřiště v Kvapilově ulici

Táborsko – Vlašim 2:1 (1:0)

Branka: 10. Jakub Matoušek, 77. P. Plachý – 89. P. Breda. ŽK: Almeida, Icha, Navrátil, Provazník - Křišťan, Červenka.

Táborsko: Pecháček – Navrátil, Tusjak, Holiš, Almeida – Icha (79. Drozd), Boula, P. Plachý, Vozihnoj – Jakub Matoušek (62. Mu. Tijani), Provazník (90+1. Schramhauser).

Vlašim: Vágner (23. Řehák) – P. Breda, Broukal, Hošek (80. Červenka), Blecha – Křišťan, V. Svoboda, Zinhasović (64. Alijagić), Rigo (80. Janda) – Višinský, Zlatohlávek.

Hosté začali v Táboře hodně zostra a hned od úvodních minut útočili. Byli to ale paradoxně Vlašimští, kdo jako první inkasoval. Mladý brankář hostů Vágner zaváhal s odehráním míče a pustil se do souboje s Jakubem Matouškem. Fotbalista Táborska na něm míč získal a vzápětí ho poslal do prázdné branky. Domácí se dostali do vedení 1:0 hodně lacino a v nejbližších minutách byli hosté dost rozhození.

Nedlouho po gólu se dostali do šancí Matoušek a Plachý, domácím však scházela k úspěšnému zakončení přesnost. V 21. minutě museli hosté řešit další nepříjemnou situaci. Gólman Vágner se u tyče zranil a trenér Hyský musel poslat do branky Řeháka. Nový muž v brance Vlašimi se uvedl vzápětí, kdy zlikvidoval tutovku Provazníkovi.

Pět minut před poločasem mohli hosté srovnat. Višinský našel pasem do vápna běžícího Svobodu, který skončil na zemi. Vlašimští se dožadovali na rozhodčím penalty, ten však jejich prosby nevyslyšel. Do kabin tak šlo Táborsko s vedením 1:0.

Do druhého poločasu vstoupila Vlašim opět ofenzivně naladěná a zavřela Táborsko na jeho polovině. Domácí však sérii standardních situací přežili bez úhony. Hosté si vytvořili tlak, chybělo jim ale gólové zakončení.

Vysvobození přišlo pro Táborsko v 77. minutě. Centr z levé strany propadl až k Petru Plachému, který i přes obránce usměrnil míč do odkryté branky. Na dvougólový náskok Táborska zareagovali hosté dvojitým střídáním.

Právě náhradník Červenka připravil akci, která závěr ještě zdramatizovala. V 89. minutě našel Petra Bredu, na jehož přesnou střelu k tyči byl Pecháček krátký. Rozhodčí Radina nastavil tři minuty, Vlašim už ale srovnat nedokázala a prohrála v Táboře 1:2.