Teplice 2 - 3 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.

Teplice – Vlašim 2:3 (0:1)

Branky: 46., 49. – 35. Blecha (z pen.), 64. Kozel, 66. Janda.

Sestavy: Teplice: Grigar – Vondrášek, Knapík, Hasil, Horák, Jukl, Švanda, Moulis, Kronus, Černý, Mareš

Vlašim: Vágner – Hošek, Broukal, Breda, Svoboda – Křišťan, Blecha, Zinhasovič, Rigo, Alijagič, Višinský. Střídali: Zukal, Starý, Sváta, Kozel, Janda.

Fotbalisté Vlašimi se prvoligového soupeře nezalekli a v prvním poločase se hrál slušný fotbal, který nabídl i dvě velké šance středočeského celku. Ovšem poprvé výborně zasáhl teplický brankář Grigar a ve druhém případě dokázali velmi slibnou šanci na poslední chvíli zastavit obránci Teplic. Úvodní půlhodinu zápasu uzavřela velká šance Teplic. Vágner však vytáhl dobrý zákrok a míč lapil. V prvním poločase branka přeci jen nakonec padla. Ve 35. minutě sudí nařídil pokutový kop pro Vlašim a ten spolehlivě proměnil Filip Blecha – 0:1.

Úvod druhého poločasu však nezastihl Vlašim v optimální rozpoložení a Teplice během pěti minut vývoj utkání otočily. Modro-bílá družina od bájné hory Blaník se však dokázala díky brance Daniela Kozla dotáhnout na svého soupeře a následně v 66. minutě vrátil svému týmu vedení Ladislav Janda. Tepličtí mohli vyrovnat v 75. minutě po rohovém kopu, ale brankář dokázal míč udržet před brankovou čárou. I Vlašim si vytvořila ještě šanci na pojištění svého náskoku, ale míč Janda nemířil přesně a míč skončil těsně vedle.