Třinec – Vlašim 1:2

Třinec 1 - 2 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
17. 07. 2020 - 15:00

Třinec – Vlašim 1:2 (1:0)

Branky: 24. Weber – 55. Záviška, 61. Vrána.  ŽK:  Broukal, Frizoni (Vlašim) Rozhodčí: Julínek – Dohnálek, Bureš.

Třinec: Chmiel – Omasta, Šuľa, Kušnír (C), Janoščín (53. Puchel) – R. Vaněk I., Machalík (58. Samiec) – Hlúpik, Weber, Cienciala – Lasota (58. Wojnar).
Vlašim: Bačkovský – D. Hašek (46. Diamé), Broukal, Vedral – Sváta (36. Vrána), Průcha (80. Frizoni), P. Breda, Blecha, V. Svoboda – Záviška, Janda (C) (88. J. Štochl).

Začátek dohrávaného utkání 24. kola F:NL patřil jednoznačně hostům z Vlašimi, kteří do zápasu vlétli jako uragán. Nejprve po přímém kopu hlavičkoval Broukal do břevna a odražený míč naštěstí zvládli domácí odvrátit. O pár chvil později utekl Jan Záviška, který dokázal obstřelil Chmiela, ale míči v cestě do sítě ještě zabránil včasným zásahem jeden z obránců. I třetí šance patřila vlašimskému celku. Tentokrát se do zakončení opřel Filip Blecha a bylo z toho břevno domácí svatyně.

Právě zvonění o konstrukci třinecké branky bylo pro domácí budíček a z rychlého oklepání byla úvodní branka zápasu. Slezané se prosadili hned z první příležitosti. Vaněk odcentroval z levé strany a odražený míč po zemi dopravil až do sítě Tomáš Weber – 1:0. Domácí mohli další trefu přidat před poločasem, Lasotův pokus byl ale tečován mimo nebezpečný prostor.

Druhý poločas začal pravda trochu opatrněji, ale radost nakonec přinesl na straně Vlašimi. Po deseti minutách druhé půle vypálil zpoza vápna Jan Záviška a vyrovnal skóre zápasu – 1:1. Vyrovnaný stav vydržel jen deset minut. Aktivně hrající Jan Záviška zatáhl míč a následně jej naservíroval krásně na volného Michala Vránu a ten dokázal otočit utkání na stranu Vlašimi – 1:2

Ve zbývajícím čase si hostující Vlašim svůj jednobrankový náskok v klidu pohlídala a díky zisku tří bodů poskočila na osmé místo tabulky.