Třinec – Vlašim 0:1

Třinec 0 - 1 Vlašim FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM a.s.
06. 11. 2021 - 10:15Stadion Rudolfa Labaje

Třinec – Vlašim 0:1 (0:1)

Branky: 6. Alijagič. ŽK: Foltyn, T. Ba,  Křišťan, Hošek, Broukal. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Pfeifer.

Třinec: Adamuška – T. Ba, Bedecs (C), Foltyn (73. Bolf) – Omasta, Habusta, Šteinhübel, Kania, Hýbl – Juřena, Petráň.
Vlašim: Vágner – P. Breda (C), Broukal, Prebsl, Hošek (53. Červenka) – Zinhasović, Křišťan (53. Kozel), Višinský (90+2. Janda), Blecha, Rigo (89. Zukal) – Alijagić.

Utkání na třineckém stadionu začalo pořádně zostra. Hned ve třetí minutě se zjevil před hostující brankou domácí Kania, ale jeho ránu vytáhl mimo ohrožený prostor Matyáš Vágner. Udeřit tak mohlo na druhé straně, kde se po výborné kombinační akci ocitl sám před Adamuškou Denis Alijagič a kanonýr od bájné hory Blaník se nemýlil – 0:1.

Na straně Vlašimi nemuselo zůstat u jediné branky. O pár minut později se hosté řítili do další šance, ale tentokrát Alijagič nemířil přesně. Poté tempo zápasu mírně opadlo a diváky fotbalová podívaná do varu nedostávala. Vlašim v klidu hlídala svůj náskok a svého soupeře do větší šance nepustila.

Hned po změně stran se opět museli mít na pozoru domácí, ale Rigovu ránu z dobré pozice výborně vytěsnil Adamuška a udržel tak svůj tým ve hře. Po necelé hodině hry se domácí radovali z vyrovnání, ale jejich úspěchu předcházel ofsajd, který neunikl pozornosti sudích. Vlašim tak stále držela těsný náskok, který se nezvýšil po další střele Riga. Záložník Vlašimi tentokrát mířil těsně nad branku.

Asi největší šanci na vyrovnání měl v 77. minutě domácí Bolf. Petráň přihrál po dobré kombinaci právě na Bolfa, který byl sám před Vágnerem. Právě vlašimský brankář dokázal pokus Bolfa vyrazit a jeho následná dorážka mířila do boční sítě. Velká snaha Třince nakonec vyrovnání nepřinesla. Naopak v závěru mohli domácí ještě inkasovat z kopaček Alijagiče, ale proti byl brankář Adamuška, který míč vyrazil.

Vlašim tak nakonec uspěla a připsala si po výhře 1:0 tři body do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.